Przebieg aut to fikcja? Świetna akcja uświadamiająca Otomoto

Przebieg aut to fikcja? Świetna akcja uświadamiająca Otomoto

Opublikowano 4.12.2013 18:40 Aktualizacja: 5.12.2013 14:01 - 1


Przytrafiło mi się raz w życiu, że pojechałem oglądać auto do handlarza. Nie dla mnie, miałem być głosem rozsądku dla kolegi, który upatrzył sobie pozornie atrakcyjny model, dokładnie taki jakiego poszukiwał. Mimo tego, że byłem bardzo sceptyczny pomysłowi by jechać ponad 300km, by mu się dokładnie przyjrzeć, dałem się ostatecznie namówić. Auto pozornie w idealnym stanie, przebieg 115 000. Kolega był właściwie zdecydowane, ale postanowiliśmy podjechać jeszcze do autoryzowanego serwisu i sprawdzić historie samochodu. Ta okazała się być jeszcze bardziej interesująca niż samochód. Zaczynając od tego, że auto 2 lata wcześniej będąc ostatni raz w ASO miało przebieg 260 000km przebiegu, to jednak nie wszysko. Było lakierowane wielokrotnie ze względu na częste stłuczki poprzedniego właściciela. Gdy wróciliśmy do sprzedawcy i zapytaliśmy dlaczego oszukuje, powiedział że w takim razie oszukała go osoba od której kupił to auto. Skurczybyki czują się bezkarni.

Otomoto (należące do grupy Allegro)  postanowiło wyjść na przeciw problemowi popularnego procederu oszukanego przebiegu auta i postanowiło… uświadamiać kupujących. W jaki sposób? Otóż w bardzo kreatywny. W serwisie Otomoto w miejscu gdzie standardowo znajduje się informacja o przebiegu auta, teraz znajduje się przycisk zobacz przebieg. Po jego kliknięciu pojawi się komunikat z informacja w jaki sposób można zweryfikować realny przebieg auta.

otomoto

Chcemy zwrócić uwagę na to, że faktyczny stan auta można sprawdzić dopiero podczas przeglądu i jazdy próbnej, a niski przebieg wcale nie powinien sugerować, że trafiliśmy na super okazję. Na każdej stronie ogłoszenia udostępniamy do pobrania szczegółową listę punktów, które należy sprawdzić podczas oględzin samochodu
– mówi Aleksandra Kubicka, brand PR manager z Allegro.

Akcja odbywa się w ramach programu Kupuj z głową, w ramach którego ten portal aukcyjny pragnie uświadamiać swoich użytkowników przed dokonaniem zakupu. Pomysł w mojej opinii świetny, tym bardziej że ponad 1/3 wszystkich użytkowników serwisu deklaruje, że właśnie przebieg jest jednym z najważniejszych kryteriów kupna auta. Brawo Allegro, świetny pomysł.

Wieści z Rozładowani.pl