Otomoto (należące do grupy Allegro)  postanowiło wyjść na przeciw problemowi popularnego procederu oszukanego przebiegu auta i postanowiło… uświadamiać kupujących. W jaki sposób? Otóż w bardzo kreatywny. W serwisie Otomoto w miejscu gdzie standardowo znajduje się informacja o przebiegu auta, teraz znajduje się przycisk zobacz przebieg. Po jego kliknięciu pojawi się komunikat z informacja w jaki sposób można zweryfikować realny przebieg auta.

otomoto

Chcemy zwrócić uwagę na to, że faktyczny stan auta można sprawdzić dopiero podczas przeglądu i jazdy próbnej, a niski przebieg wcale nie powinien sugerować, że trafiliśmy na super okazję. Na każdej stronie ogłoszenia udostępniamy do pobrania szczegółową listę punktów, które należy sprawdzić podczas oględzin samochodu
– mówi Aleksandra Kubicka, brand PR manager z Allegro.

Akcja odbywa się w ramach programu Kupuj z głową, w ramach którego ten portal aukcyjny pragnie uświadamiać swoich użytkowników przed dokonaniem zakupu. Pomysł w mojej opinii świetny, tym bardziej że ponad 1/3 wszystkich użytkowników serwisu deklaruje, że właśnie przebieg jest jednym z najważniejszych kryteriów kupna auta. Brawo Allegro, świetny pomysł.


Posłuchaj nas!