Proste narzędzie do sprawdzania czy obiektyw pokryje matrycę wybranej kamery

Proste narzędzie do sprawdzania czy obiektyw pokryje matrycę wybranej kamery

Opublikowano 11.02.2019 17:03 Aktualizacja: 11.02.2019 17:06 -


Firma CVP, jeden z czołowych dystrybutorów profesjonalnego sprzętu wideo w Wielkiej Brytanii i Europie, stworzyła proste do użycia narzędzie online, służące do sprawdzania, czy dany obiektyw pokryje matrycę wybranej przez nas kamery oraz czy optyka ma wystarczającą rozdzielczość, by nagrywać w interesującym nas standardzie rozdzielczości obrazu.

Narzędzie można było zobaczyć w czasie CVP Creative Experience w czasie BSC Expo 2019 w Londynie. Jon Fry, dyrektor ds. sprzedaży w CVP, powiedział: “Każdego dnia klienci pytają nas: “Czy ten obiektyw będzie współpracować z tą matrycą?”

Pomyśleliśmy, że stworzenie wizualnej bazy danych byłoby wstępnym przewodnikiem pokazującym, jak dany obiektyw będzie działać z konkretną kamerą lub jako porównanie pokrycia różnych kamer przy użyciu tego samego obiektywu. Oczywiście zawsze zalecamy wykonanie odpowiednich testów, aby sprawdzić pełen zakres właściwości aparatu i obiektywu, ale to narzędzie online oferuje bardzo użyteczny i prosty punkt wyjścia “.

Proste narzędzie, dużo informacji

“LENS COVERAGE AND CAMERA COMPARISON TOOL” zapewnia:

  • sprawdzenie czy dany obiektyw pokryje w pełni wybraną matrycę,
  • porównanie pola widzenia obiektywu dla danego formatu nagrywania,
  • porównanie informacji o matrycach oraz obiektywach.

Aplikacja webowa dostarcza ponadto wiele szczegółowych informacji dotyczących wybranych kamer czy obiektywów.

Dodatkową funkcją jest możliwość porównania dwóch różnych kamer oraz formatów nagrywania.

Przydatne dla profesjonalistów, ciekawe dla amatorów

Narzędzie to pozwoli na lepsze dobranie kamer oraz obiektywów do oczekiwanych rezultatów, a także na dopasowanie do siebie dwóch różnych kamer lub obiektywów, gdy nie możemy użyć dwóch identycznych zestawów.

Narazie aplikacja posiada tylko informacje o kamerach oraz obiektywach filmowych. Nie znajdziemy tutaj informacji o bezlusterkowcach czy popularnych szkłach dla konsumentów.

Na pewno będzie to jedno z przydatnych narzędzi dla profesjonalistów, dla amatorów może służyć jako ciekawostka lub źródło nauki na temat właściwości optycznych różnych obiektywów czy różnic zależnych od formatu nagrywania

Narzędzie jest dostępne tutaj.


Autorem artykułu jest Krzysztof Pacholski.

Wieści z Rozładowani.pl