Program Depositphotos - czyli jak zorganizować konkurs z nagrodami na swojej stronie WWW

Program Depositphotos – czyli jak zorganizować konkurs z nagrodami na swojej stronie WWW

Opublikowano 29.01.2013 13:53 Aktualizacja: 29.01.2013 13:55 - 1


Odwieczny problem każdego Webmaster, w jaki sposób wypromować swoją stronę czy też blog internetowy? Oczywiście pomysłów jest cała masa, zaczynając od katalogów tematycznych, czy udzielania się w potencjalnych społecznościach. Sam z doświadczenia wiem, że to co jednak przyciąga najbardziej to konkursy. Szczególnie te, które przedstawiają nie tyle wysoką wartość materialną, co raczej wartość dla potencjalnej grupy docelowej.

Samo zyskanie sponsora nie jest sprawą prostą (wiem z autopsji). Masa detali do dogadania lecz największym problemem jest zawsze to, że nasza strona musi posiadać już jakąś społeczność, która będzie dla naszego sponsora atrakcyjna. Jak w takim razie dotrzeć do sponsorów? Najmniej wygodną metodą jest kontakt bezpośredni i wysłanie kilkudziesięciu mejli z zapytaniami. Jeśli jednak szkoda Wam czasu, jest metoda alternatywna. Otóż niektóre serwisy oferują sponsoring na jasno określonych zasadach.

Dziś natknąłem się na ofertę serwisu Depositphotos, który wspomniany sponsoring proponuje. Jest to agencja plików stockowych, to znaczy serwis oferujący wszelkiej maści pliki graficzne. Jak wyglądają jego warunki? Otóż wystarczy posiadać własną stronę z określoną społecznością i co ważne w tym wypadku serwis winien być powiązany z tematyką tworzenia stron WWW, szeroko pojętą grafiką etc. Liczba nagród w postaci darmowych dni abonamentu na dostęp do serwisu będzie zależna od wielkości posiadanej społeczności.Z tego co podają właściciele, oferta zaczyna się od 3 darmowych dni dostępowych.

Swoją drogą sam cennik serwisu nie wygląda źle.

Warto się sprawą zainteresować, gdyż za pomocą takich właśnie programów można w skuteczny sposób zwiększyć zainteresowanie naszym serwisem.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację