Profoto C1 i C1 Plus czyli profesjonalna lampa flash do smartfona

Profoto C1 i C1 Plus czyli profesjonalna lampa flash do smartfona

Opublikowano 21.09.2019 14:30 -


Profoto to renomowany producent oświetlenia fotograficznego. Teraz wchodzi na niezbyt popularny rynek oświetlenia studyjnego dla smartfonów z dwoma zaawansowanymi modelami - C1 oraz mocniejszym C1 Plus.

Ostatnio, gdy wspominałem o lampie flash dla smartfona, pisałem o projekcie z Kickstartera — LIT Flash. Niestety idea tego produktu upadła za nim udało się go wprowadzić na rynek. W tym wypadku Godox A1 pozostaje najbardziej zaawansowaną lampą flash stworzoną z myślą o fotografowaniu smartfonem. Aż do teraz, Profoto C1 oraz C1 Plus mogą go przyćmić.

Profoto duże możliwości i wysoka cena

Dwa modele to w zasadzie ta sama konstrukcja, która różni się znacznie ilością dostępnych diod LED. Model C1 ma 3 chłodne i 4 ciepłe a C1 Plus aż po 10. Różnica przekłada się na moc emitowanego światła, są to odpowiednio 1600 oraz aż 4300 lumenów. Dla przykładu, 1600 lumenów to moc żarówki LED o mocy około 15 Watów. Oba modele pozwalają na sterowanie temperaturą barwy światła w zakresie od 3000 do 6500 Kelwinów.

Profoto C1

Obie lampy pozwalają na wyzwolenie migawki i błysku za pomocą przycisku na obudowie. Obydwa modele emitują zarówno światło błyskowe, jak i ciągłe. Motel z „plusem” pozwala dodatkowo na mocowanie filtrów i dodatkowych akcesoriów oraz posiada gwint na mocowanie statywu. C1 Plus dysponuje też fizycznymi przyciskami sterującymi mocą oraz barwą emitowanego światła. Współpracuje też z systemem Profoto Air TTL.

Obie lampy zbudowane są tak, aby wytrzymały 2000 błysków lub 40 minut pracy z pełną mocą na jednym ładowaniu. Producenta należy pochwalić za to, że zdecydował, aby ładowanie odbywało się za pośrednictwem USB Typu C. Ładowanie przy pomocy tego portu trwa 2 godziny.

Oba urządzenia wspierają aplikację Profoto Camera i urządzenia z iOS 7.0 lub nowszym. Cena modelu C1 wynosi 1290 zł, model C1 Pro to koszt 2149 zł.

Źródło: Profoto

Wieści z Rozładowani.pl