Fani Apple, jak i obserwatorzy rynku trwają w oczekiwaniu na premierę najnowszego iPhone. Co chwila pojawiają się jakieś doniesienia na temat przewidywanego terminu premiery, cen oraz dostępności urządzeń. My w redakcji również śledzimy wszystkie informacje pojawiające się na temat iPhone 12, a sam jestem zainteresowany jego zakupem, a dokładniej przesiadką z iPhone 7 Plus. Niestety kolejny raz studzeni jesteśmy doniesieniami o opóźnionej w stosunku do poprzednich modeli, premierze i sprzedaży iPhone 12.

Minimum 75 milionów iPhone’ów 5G ma być wyprodukowanych w tym roku. Pojawią się też inne urządzenia

Start produkcji iPhone 12 5G w połowie września

Niedawno opublikowane doniesienia Nikkei wskazują, że dopiero od połowy września Apple rozpocznie produkcję iPhone 12 z modemami 5G. W komunikacie wydanym przez Nikkei czytamy, że początkowo produkcja ma odbywać się na niewielką skalę. Ma być ona zwiększona na przełomie września i października. Portal podaje, że w pierwszej kolejności rozpoczęta ma być produkcja najtańszego modelu, dopiero potem wersje droższe. Jednocześnie dowiadujemy się, że z taśm produkcyjnych schodzą już pierwsze partie AirTags.

iPhone 12 – wszystko, co wiemy przed premierą nowego modelu od Apple

 W tym roku mamy zobaczyć 4 modele iPhone 12

Dotychczasowe informacje wskazują, że w tym roku zobaczymy 4 modele iPhone 12. Dwa z nich będą wyposażone w ekrany o przekątnej 6,1”, jeden z wyświetlacz o przekątnej 5,4”, a także jeden będzie miał aż 6,7”. Wszystkie będą OLED-ami, a iPhone 12 Pro Max ma otrzymać jednostkę 120 Hz oraz nagrywanie wideo w jakości 4K przy 240 klatkach na sekundę. Pojawiały się również plotki na temat braku słuchawek oraz ładowarki w sprzedawanych zestawach. Moduł 5G ma pojawić się w wyższych modelach. Niemalże wszystkie newsy na temat wyglądu nowego smartfona od Apple wskazują, że będzie on zbliżony do iPada Pro.

Moc nowości, czyli już teraz możesz pobrać betę: iOS 14, iPadOS 14 oraz tvOS 14

iOS 14

Wszystkie modele iPhone 12 będą pracować pod kontrolą iOS 14. Wśród nowości znajdą się m.in. widgety na ekranie głównym, które dobrze znają użytkownicy Androida. Poza tym w iOS 14 pojawi się zmiana sposobu wyświetlania aplikacji w postaci biblioteki, czy chociażby obraz w obrazie. Niedawno opublikowane zostały kolejne wersje iOS 14 w ramach publicznej bety oraz przeznaczonych dla developerów.

Źródło: Nikkei