iPhone 6S skończy w tym roku (dokładnie we wrześniu) sześć lat od swojej premiery. W świecie technologi jest to wieczność. Wystarczy spojrzeć na rozwiązania zastosowane w tym modelu, aby uświadomić sobie, jak daleko jesteśmy względem tego modelu. Podczas premiery iPhone 6S pracował pod systemem iOS9.

Android nawet nie jest blisko

iPhone 6S otrzymując iOS 15, staje się najdłużej wspieranym urządzeniem Apple (i nie tylko) w historii. Do teraz berło należało do iPhone 5S, który otrzymywał aktualizacje przez 5 lat. Ostatnia aktualizacja, jaką otrzymał był iOS 12.

Zakup Samsung S10 jeszcze bardziej atrakcyjny

Dla telefonów z Androidem taka sytuacja jest całkowicie obca. Większość producentów wspiera swoje urządzenia przez 2 lata, a czasem 3. W tym roku Samsung wysunął się przed szereg, obiecując 4 lata aktualizacji dla swoich topowych modeli. Podsumowując, Apple spogląda z politowaniem na działania swojego konkurenta, bo to, co dla jednych jest sufitem, dla innych podłogą.

iPhone 6S z iOS15, ale w połowie

To, że iPhone 6S otrzyma iOS15, nie oznacza, że będzie on równy iOS15 na innych urządzeniach. Jego przestarzały procesor Bionic A9, nie pozwoli na uruchomienie pewnych funkcji Google Lens, Live Text w zdjęciach albo trybu portretowego w FaceTime. Te funkcje wymagają procesora Bionic 12 albo wyższego. Istnieje również obawa, że instalacja tak nowego oprogramowania na starym urządzeniu spowoduje jego znaczące spowolnienie. Nawet jeżeli spowolnienie nie będzie wynikać z nadmiernego zapotrzebowania na moc obliczeniową, może to spowodować starzejąca się bateria. Ostatnia aktualizacja do iOS14 nie spowodowała drastycznego spadku wydajności, jest więc szansa.

Apple zdradza szczegóły na temat nowego iOS 15 – lepsze FaceTime, tryb skupienia, nowe powiadomienia, mapy, pogoda i wiele więcej

Myślę, że niezależnie jakich by się doszukiwać wad w aktualizacji tak starego urządzenia, nadal jest to imponujące. Optymalizacja oprogramowania oraz długie wsparcie to jedne z najmocniejszych argumentów przemawiających za zakupem produktów Apple.