Problemy Myspace

Problemy Myspace

Opublikowano 28.06.2011 17:39 Aktualizacja: 28.06.2011 17:40 -


Problemy portalu społecznościowego, ukierunkowanego na ludzi związanych z tworzeniem muzyki znane są nie od wczoraj. Tym razem Yahoo donosi o prawdopodobnym zwolnieniu 150 pracowników z 400 pracujących. O ile Yahoo zaznacza, że do zwolnień ma dojść w połowie bieżącego tygodnia o tyle zaznacza, że nie jest to informacja potwierdzona. Powołuje się jednak na więcej niż jedno źródło w samym Myspace.

Pojawiły się spekulacje, że cięcie kosztów poprzez zwolnienia związane są z  tym by serwis stał się bardziej interesujący dla potencjalnych nabywców. To nie pierwsze cięcia kadrowe w tym roku. Serwis pozbył się prawie 50% z 1100 pracowników na początku tego roku.

Serwis Techrunch dorzuca do bańki spekulacji, że znalazł się już nabywca popularnego portalu – który jutro podpisze umowę. Sama sprzedaż serwisu ma zostać podana do wiadomości publicznej pod koniec tygodnia.

Myspace stracił 10 milionów użytkowników – między miesiącem styczniem a lutym. Wygląda na to, że serwis toczy się po równi pochyłej, oby zmiana we władzach przyniosła ze sobą przyrost użytkowników a w najgorszym wypadku powstrzymała negatywną statystykę.

Wieści z Rozładowani.pl