Problem z koncentracją? Sprawdź to narzędzie!

Problem z koncentracją? Sprawdź to narzędzie!

Opublikowano 4.10.2016 12:14 - 6


Problem z koncetracją to dosyć powszechny problem wśród dorosłych i młodzieży. Nieraz, mam taki dzień, że nie potrafię się skupić na nauce, czy na nowym wpisie dla DailyWeb. Po prostu się nie da pracować.

Na tą przypadłość, pojawiła się strona http://concentr.me/.
Na stronie mamy możliwość włączenia 6 szumów (biały, szary, niebieski, fioletowy, różowy i czerwony). A jeśli się zarejestrujemy w serwisie, to otrzymamy dodatkowy dostęp do 6 kolejnych efektów dźwiękowych, tym razem bardziej naturalnych (szum lasu i oceanów itp).

Wpływ konkretnych częstotliwości dźwiękowych na pracę, może być u każdego inny. Weźmy na przykład szum biały, który u dzieci sprawdza się świetnie w usypianiu. W przypadku dorosłych, może powodować większa koncentrację i wydajność, ale i również skutecznie możemy go wykorzystać do skutecznego markowania hałasów z ulicy.

foto

Na stronie dostępny jest rownież timer do techniki Pomodoro, czyli bardzo prostej techniki zarządzania czasem. Polega ona na wykonaniu danego zadania w ciągu 25 min (jedno Pomodoro), po czym następuje 5 minutowa przerwa. Czynność powtarzamy, adekwatnie dla następnych zadań.

Odpowiednie warunki pracy, to bardzo istotna rzecz w codziennym funkcjonowaniu. Praca jest przyjemniejsza i wydajniejsza. Chętnie sprawdzę na sobie i przetestuję wpływ szumów na mój charakter pracy. Oczywiście, również was zachęcam do przetestowania tej funkcjonalności.

concentr.me

Wieści z Rozładowani.pl