Problem nadmiernego zużycia pamięci przez Firefox - odnaleziony

Problem nadmiernego zużycia pamięci przez Firefox – odnaleziony

Opublikowano 15.11.2011 10:07 Aktualizacja: 19.10.2018 14:06 -


Od pewnego czasu miałem ogromne problemy z ulubioną przeglądarką Firefox. Całość problemów związana była z ogromnym zużyciem pamięci. Dochodziło do sytuacji, że sam proces przeglądarki zabierał ponad 2GB RAM. Prawdopodobnym powodem całej sytuacji były pluginy, których posiadałem kilka.

Licząc po cichu, że problem rozwiąże nowa wersja przeglądarki, oznaczona numer 8 postanowiłem poczekać. Niestety ona także problemu nie rozwiązała. Nie pozostało nic innego jak metodą eliminacji sprawdzić każdy plugin z osobna. Wydzieliłem dwie grupy, z czego jedną grupę pluginów wyłączyłem. Po ustaniu problemu zacząłem dzielić na połowę problematyczną grupę wtyczek. Efekt był zaskakujący, problematyczną wtyczką okazał się FireShot, służąca do generowania zrzutów ekranowych. Byłem zaskoczony, ze względu na to, że jest ona dość często aktualizowana.

Z bólem serca, wywaliłem ją z przeglądarki, zastępując ją innym odpowiednikiem o nazwie UploadScreenshot, który niestety nie jest tak funkcjonalny jak poprzednik aczkolwiek spełnia swoje zadanie. Problem został zgłoszony do developera, który mam nadzieję załata wszelkie wycieki, natomiast posiadacze FireShot nie pilnują swojego RAMu ;-)

Wieści z Rozładowani.pl