Zakładam bezpiecznie, że wiecie czym jest ta marka. Jeśli jednak nie do końca, to gwoli przypomnienia jeden obrazek, który przywróci Wam pamięć:

Unitra-radio

– Better? – jak to mówią w reklamie Snikersa ;-)

Marka Unitra aktualnie zreaktywowała się i teraz co ciekawe zamiast takich urządzeń jak radio, postanowiłą wyprodukować zestaw różnej maści słuchawek czy chociażby wzmacniacz lampowy. Ja gdy odpakowałem przesyłkę doznałem szoku, gdyż otrzymałem dokładnie wszystkie 6 modeli słuchawek! Z grubsza można podzielić je na dwie główne kategorie: douszne i nauszne. Pierwsza myśl, która pojawiła się po otwarciu paczki, to kiedy ja to wszystko przetestuje, sprawdzę?! Przecież para uszu mi nie starczy (dlatego też niebawem będę ogłaszał nabór do DW, co by ktoś mi pomógł ;-) ).

Osobiście zainteresowały mnie od razu słuchawki douszne, z drewnianym wykończeniem. Powiem szczerze, że wyglądają zdecydowanie obłędnie i podobają mi się zdecydowanie bardziej niż klasyczne czerwone (SN-50). Jak grają? Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet bardzo, co będzie jednak dalej, to zobaczymy – będę chwili potrzebował ;-)

Co najważniejsze na końcu powstanie recenzja. Plan jest taki, że podzielę ją na dwie części, odpowiednie dla każdej kategorii ich sposobu noszenia. Oczywiście nie będzie to recenzja dla audiofilii, to subiektywne opinie nt tych produktów. Niemniej będę je bezpośrednio porównywał do tych słuchawek, z których aktualnie korzystam (Creative EP-630 i Koss Porta Pro). A teraz wracam do słuchania, a Wy czekajcie na reckę :-)


Posłuchaj nas!