Presso - idealny szablon dla bloggera

Opublikowano 21.10.2014 13:33 Aktualizacja: 6.01.2019 12:50 - 1


Po krótkiej przerwie wznawiam mój cykl prezentujący szablony premium. Zmieniłem też zasady dotyczące wyboru szablonów opisywanych na łamach Dailyweb.pl.

O recenzję  Presso zostałem poproszony przez jednego z naszych stałych czytelników. Niestety, nie posiadałem go w swoich zasobach i nie planowałem jego zakupu. Napisałem więc do autora szablonu i oto dziś czytacie jego recenzję.  Poniżej kilka słów na temat tego szablonu.

1. Przejrzystość i czytelność

Szablon ten przypadł mi do gustu głównie ze względu na jego przejrzystość. Oglądając jego demo, ma się wrażenie, ze wszystko zostało dokładnie przemyślane. Nie ma tu mnóstwa niepotrzebnych rzeczy, po prostu piękno przez eliminacje rzeczy zbędnych ;)

presso1_tn

2. Nawigacja pomiędzy postami

Autorzy tego szablonu zadbali o to, aby czytelnik bloga łatwo i szybko przemieszczać się pomiędzy postami. I tak, w Presso możliwe jest dodanie nawigacji zarówno nad jak i pod postem. Obrazują to 2 poniższe obrazki, najlepiej będzie jednak zobaczyć to w  demo szablonu

3. Page composer

Dziś to już pewnego rodzaju standard a właściwie zauważalny trend. Większość opisywanych na łamach Dailyweb szablonów posiada wbudowany własny czy też zewnętrzny page composer. Podobnie jest w przypadku Presso. Nawet jeśli jesteś poczatkującym blogerem to bez znajomości kodowania łatwo i szybko stworzysz layout swojego bloga.

page-composer-all

4. Responsywność

Zanim zakupię jakiś szablon, sprawdzam jego responsywność. Jak? Całkem niedawno Sebastian opisywał całkiem ciekawe narzędzie - zobaczcie sami. Wróćmy jednak do recenzji szablonu, wygląda on znakomicie, zarówno na laptopie, tablecie czy smartfonie. Istotną cechą tego szablonu jest szybkość jego działania. Działa on szybko i sprawnie niezależnie od urządzenia na jakim jest wyświetlany.

tablet

5. Integracja z BB Press i WooCommerce

Tych dwóch wtyczek nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Często w realizowanych projektach korzystam z tych popularnych pluginów. Integracja szablonu z nimi jest jednym z wielu kryteriów zakupu szablonu.

Presso znakomicie sobie radzi z nimi oba, przez co szablon ten wygląda naprawdę znakomicie.

woo

Podsumowując, Presso to znakomity szablon dla bloggera. Jego wygląd, prostota i przejrzystość sprawiają, że czyta się go bardzo przyjemnie. Jeśli wciąż wahasz się, czy Presso jest tym szablonem, którego szukałeś to moja odpowiedź brzmi: TAK!

PS Jeśli chcecie, abym opisał wybrany przez Was szablon / wtyczkę - zostaw link do niego w komentarzu. Postaram się spełnić Wasze prośby!

Autor: Mateusz Gołębiewski

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz