Wrzesień to dla wielu osób czas powrotu do szkoły, czy też z wakacyjnych wyjazdów wprost do szarej codzienności. Szereg obowiązków warto przełamać chwilą rozrywki, np. przy grach. Przyjrzyjmy się najciekawszym premierom rozpoczynającego się miesiąca.

Najciekawsze premiery gier we wrześniu 2021:

Life Is Strange: True Colors

Wielu z Was miało zapewne styczność z marką „Life Is Strange”. W serii ukazały się dotychczas 3 gry – 2 główne i prequel do pierwszej części. W każdej z nich kierujemy innymi postaciami, jednak każda z nich posiada różnego rodzaju nadludzką umiejętność. Nie inaczej będzie w najnowszym True Colors, które mimo że zostało przygotowane przez autorów prequelu – studio Deck Nine – ma opierać się na podobnych mechanikach, co flagowe tytuły serii.

W grze wcielimy się w Alex Chen potrafiącą odczytywać i manipulować emocjami innych osób. Co ciekawe, nowa produkcja, w odróżnieniu od wszystkich poprzedniczek, nie zostanie podzielona na epizody, a już na starcie otrzymamy grę w całości. Premiera 10 września na PC, PS5, PS4, Xbox Series oraz Xbox One.

NBA 2K22

10 września 2021 roku ukaże się 23 już gra z serii NBA 2K. Nowa odsłona cyklu studia 2K jak zwykle zaoferuje licencjonowane drużyny i koszykarzy. Usprawniono system bloków, dryblingu i rzutów, jednak mimo tego nie doczekamy się zbyt wielu zmian w rozgrywce.

Rozbudowaniu uległ popularny tryb My CAREER pozwalający na rozwijanie kariery własnego zawodnika. W „NBA 2K22”, oprócz sportowych zmagań, będziemy mogli również brać udział w pobocznych aktywnościach pozaboiskowych, szukając nowych sposobów na zdobycie popularności. Tytuł zadebiutuje na PC oraz konsolach nowej i poprzedniej generacji.

Death Stranding: Director’s Cut

Nieco później, bo 24 września, doczekamy się odświeżonej wersji wydanego w 2019 roku „Death Stranding”. Niecodzienna i wyjątkowa gra Hideo Kojimy z genialnym Normanem Reedusem w roli głównej pojawi się w rozszerzonej formie na konsoli PS5.

Oprócz ulepszenia oprawy graficznej, jak to bywa w przypadku remasterów gier na konsole nowej generacji, w tym przypadku otrzymamy także nowe mechaniki walki, poruszania się po świecie czy dostarczania przesyłek. Ponadto gracze dostaną do dyspozycji nowe przedmioty i misje opowiadające nieznane dotąd historie.