W lipcu możemy się spodziewać kilku ciekawych premier growych. Oto moje typy na wakacje jeśli chodzi o premiery gier.

Lipiec i sierpień to w niektórych kręgach typowy „sezon ogórkowy”. Jednak w branży gier wideo cały czas coś się dzieje. Dowodem na to są nadchodzące premiery. Oto 3, które według mnie zasługują na największą uwagę w lipcu.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Dziesięcioletnia odsłona hitowej serii „The Legend of Zelda” doczeka się remasteru. Nintendo postanowiło odświeżyć tytuł i zaserwować go graczom w wersji na Switch. Bez zmian pozostała fabuła – gracz pokieruje Linkiem, który po znalezieniu tytułowego miecza podejmuje się walki ze złem.

R E K L A M A

Lokacje, jakie przyjdzie nam przemierzać to lewitujące wyspy i miasta oraz pełen wrogów teren pod nimi. Oryginalna gra wydana na platformę Wii otrzymała znakomite oceny krytyków, do czego można się przyzwyczaić, mając do czynienia z tą właśnie serią. Wersja z większą rozdzielczością, bardziej szczegółową grafiką i dopracowanymi animacjami trafi do sprzedaży już 16 lipca. 

F1 2021

Tego samego dnia, co remaster kultowej „Zeldy”, odbędzie się premiera nowej gry z serii F1. Będzie to 14 odsłona cyklu, a zarazem pierwsza wydana pod szyldem EA Sports, które w lutym tego roku kupiło odpowiedzialne za serię studio Codemasters. Propozycja dla fanów wyścigów na profesjonalnych torach standardowo zaoferuje licencjonowane bolidy, a także wiernie odwzorowane gwiazdy Formuły 1.

Nowy Nintendo Switch OLED już oficjalnie! Jakie zmiany czekają na graczy w modelu 2021?

Najważniejszym nowym elementem przygotowanym przez twórców jest tryb fabularny, w którym wcielimy się w kierowcę F2 walczącym o możliwość startu w elitarnych zawodach. Rozgrywka zaoferuje też kierowanie naszą postacią poza wyścigami. Dostępny będzie internetowy tryb multiplayer, a także nieczęsto spotykana już rozgrywka na podzielonym ekranie. F1 2021 ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, a zakup edycji Deluxe pozwoli na zabawę już 3 dni przed oficjalną premierą.

Watch Dogs: Legion – Bloodline

Mający swoją premierę pod koniec zeszłego roku wysokobudżetowy tytuł Ubisoftu otrzymał duże DLC. Dodatek opowie o perypetiach protagonisty pierwszej części serii  – Aidena Pearce’a. Grywalną postacią będzie także jeden z głównych bohaterów „Watch Dogs 2”, Wrench. Oprócz nowej zawartości fabularnej, „Bloodline” zaoferuje nowe przedmioty. Aby zagrać, wymagana jest podstawowa kopia „Watch Dogs: Legion”, tak więc DLC ukaże się na takich samych platformach (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S). Premiera 6 lipca.