Premiera Samsung Galaxy S10 już za miesiąc!

Premiera Samsung Galaxy S10 już za miesiąc!

Opublikowano 14.01.2019 10:52 -


Niedawno pisałem, że nie będzie trzeba długo czekać na flagowca od Samsunga. Teraz to oficjalne, premiera odbędzie się już za kilka dni. Mamy też kilka nowych plotek odnośnie do Samsunga Galaxy S10.

Samsung zdradził datę UNPACKED, czyli premiery nowych Galaxy. Odbędzie się ona już 20 lutego. Na razie nie wiemy gdzie, ale Wall Street Journal zgaduje, że impreza odbędzie się jednocześnie w Londynie i San Francisco. Zobaczymy na niej prawdopodobnie aż 3 warianty urządzenia.

Galaxy będzie cienkie mimo pojemnej baterii

Jeszcze kilka lat temu panowała moda na cienkie smartfony. Producenci prześcigali się, walcząc o miano najcieńszego. Po 2015 roku grubość telefonów zaczęła rosnąć. Powodów było kilka, ale chodziło głównie o pojemniejszą baterię i wystające obiektywy aparatu fotograficznego.

Nowy Galaxy S10 z plusem ma mieć tylko 7.79 mm grubości mimo baterii o pojemności 4000 mAh. To najlepszy wynik Samsunga od lat (S8+ miał 8.1 mm a S9+ aż 8.5 mm).

Wiele aparatów i bezprzewodowe ładowanie w dwie strony

Nowe Samsungi w zależności od wersji mają mieć dwa, trzy, a nawet cztery aparaty fotograficzne. Prawie pewny jest też aparat do selfie umieszczony w wyciętym w wyświetlaczu oczku oraz czytnik palców tuż pod nim.

Plotki zdradzają, że Samsung zaprezentuje też nowy standard ładowania bezprzewodowego, który pozwoli na doładowywanie innych telefonów. To funkcja, która bardzo spodobała mi się w Huawei Mate 20 Pro.

Szybsza pamięć, wiele korzyści

Samsung już jakiś czas temu zaprezentował LPDDR5. Ten nowy rodzaj pamięci jest znacznie szybszy od swojego poprzednika. Szacuje się, że to wzrost o 50%, jeśli wierzyć tabelom i testom syntetycznym. Teraz transfer danych to nawet 51,2 GB/s. Kości DDR5 stworzono w nowym procesie litograficznym, który jest bardziej energooszczędny i potrafi jeszcze lepiej gospodarować energią, gdy pamięć nie jest w pełni wykorzystywana. Nowy tryb głębokiego uśpienia pozwoli na zredukowanie zużycia energii aż o 30%. Niestety nowe kości pamięci są dość drogie w produkcji, co oznacza, że znajdą one zastosowanie tylko w najdroższych modelach.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung Galaxy S10+ będzie bardzo dobrze przemyślany. Zaoferuje też wszystko, co najlepsze na rynku mobilnych urządzeń. Oby sprzedawał się lepiej niż poprzednik.

Wieści z Rozładowani.pl