Jeżeli miałbym wskazać producenta, który może zagrozić Xiaomi na rynku mobilnych urządzeń, bez wątpienia byłoby to Realme. Bez dwóch zdań, ta sub-marka OPPO, ma dobry start, aby zatrząść rynkiem. Zdecydowaną przewagą jest oprogramowanie, które jest znacząco lżejsze i bardziej trafia w moje gusta.

Całą prezentację nowej serii Realme 8 skradła wersja PRO. To w niej zastosowano wspomnianą matrycę 108 Mpx i lepszy procesor Snapdragon. Czy zatem Realme 8 jest bez znaczenia? Nie, o ile zostanie dobrze wycenione, bo jego cena pozostaje na razie nieznana.

Realme 8 Pro

Realme 8 Pro urządzenie o grubości 8,1 mm i wadze 172 gramy, które zaprezentowano w 3 wariantach kolorystycznych – Infinite Blue, Punk Black i Infinite Black. Dodatkowo zaprezentowano wersję z fluorescencyjnymi elementami na wzór OPPO Reno 5 Pro. Ciekawe czy podzieli on los wersji OPPO, która finalnie nie trafiła na nasz rynek.

R E K L A M A

realme 8 pro 2

Urządzenie wyposażono w 6,4″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości FHD + i niestety 60 Hz częstotliwości odświeżania. Na osłodę dostajemy próbkowanie dotyku 180 Hz, maksymalną jasność 1000 nitów. Pod maską pracuje Snapdragon 720G 4G w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Główna matryca nowego Realme 8 pro to Samsung ISOCELL HM2 108 MPx, który łączy 9 pikseli w 1, a jego rozmiar to 1 / 1,52 cala. Poza głównym aparatem mamy do dyspozycji ultraszeroki 8 MPx i dodatkowe oczka zabawki. Z przodu ma przedni aparat 16 MPx do selfie. Zestaw fotograficzny jest zatem istną kopią Redmi Note 10 Pro, który jest bezpośrednim konkurentem. Wojna zatem będzie się toczyć na oprogramowania aplikacji fotograficznej.

Z dodatków zdecydowano się upakować baterię 4500 mAh z ładowaniem 50 W, czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu, Dual-SIM z kartą pamięci, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz przetwornik dźwięku Hi-Res.

Realme 8 – niby nic, a jednak wiele

Realme 8 to z kolei urządzenie o  grubości 7,99 mm i wadze 177 gramów. Tak samo jak wersja PRO, jego ekran to 6,4″ SuperAmoled FHD+ o maksymalnej jasności 1000nitów. Jest to główna różnica względem ubiegłorocznego Realme 7.

realme 8 1

Główną różnicą jest procesor MediaTek Helio G95, który pracuje z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jego poczwórna wyspa oparta jest na matrycy 64 Mpx. Pozostałe są takie same.

Również i ta wersja posiada czytnik linii papilarnych w ekranie, gniazdo 3,5 mm oraz Android 11. Udało się jednak zmieścić baterię aż 5000 mAh z ładowaniem 30W.

Ceny

Na razie mamy informacje tylko o globalnych cenach modelu PRO, a na nasze lokalne musimy poczekać do kwietnia. Te kwoty, które już znamy, pozwalają uwierzyć w ostrą walkę z Xiaomi:

  • Realme 8 Pro 6/128 GB – ok. 1300 zł
  • Realme 8 Pro 8/128 GB – ok. 1400 zł

realme 8 4

Nie chciałbym wyciągać daleko idących wniosków, gdyż jak już wspomniałem przy okazji Redmi Note 10, cena potrafi zdziałać cuda. Wszystko zatem w rękach księgowych, dobry produkt już mają w ręku.


Posłuchaj nas!