Premiera PS5. Chcesz kupić konsolę w sklepie? Możesz o tym zapomnieć. Pre-ordery też zagrożone

Opublikowano 9.11.2020 7:59 Aktualizacja: 14.11.2020 11:00 -


Premiera konsoli nowej generacji PlayStation 5 w Europie ma odbyć się już 19 listopada. Niestety Sony ogłosiło, że w najbliższym czasie nie kupimy jej w sklepach. Problem z dostawami mają też sklepy internetowe.

Sony poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że nie ma co liczyć na kupno najnowszego PlayStation 5 w sklepach stacjonarnych. Żadne urządzenie (PlayStation 5 - red.) nie będzie dostępne w sprzedaży w sklepach stacjonarnych w dniu premiery (12 lub 19 listopada, w zależności od regionu) - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Gry MMO - w co zagrać? Lista darmowych i płatnych gier

Firma prosi także, aby zaniechać ustawiania się w kolejkach czy nawet nocowania przed sklepami (jak ma to miejsce np. w USA), aby na pewno dostać nową konsolę w dniu premiery. Na pewno nie będzie ich można dostać stacjonarnie. Bądź bezpieczny, zostań w domu, i złóż zamówienie online - zachęca Sony.

Zobacz także: Gry na 2 osoby - w co zagrać razem?

Problem w tym, że z zamówieniami online również może być problem... Polska sieć X-Kom w komentarzu dla Antyweb poinformowała, że ze względu na ograniczone dostawy nowej konsoli żaden z klientów, którzy złożyli pre-order nie otrzyma PS5 w dniu premiery. - Ma to związek z globalnym problemem z dostępnością tych konsol - tłumaczy sklep.

Rząd zamknął galerie. Co z pre-orderami i odbiorem Xbox Series X i PlayStation 5?

Wygląda zatem na to, że z jakiegoś powodu konsol PlayStation 5 jest po prostu za mało i w dniu premiery otrzymają je tylko nieliczni. Przyczyn może być wiele: od wysokiego zainteresowania, przez skomplikowany proces produkcyjny aż po oczywiście koronawirusa.

Jeśli chodzi o dostawę nowych konsol do klientów, lepiej wygląda to w Microsoft i ich Xbox Series X. Sprzęt jest już na magazynach, a w niektórych przypadkach już jedzie do nowych właścicieli. Choć i tutaj nie obyło się bez problemów, głównie ze względu na obostrzenia w związku z pandemią.

Robert Lewandowski ma już PS5, a Snoop Dogg - lodówkę jak Xbox Series X

Wieści z Rozładowani.pl