Premiera OnePlus 5 wkrótce? Oto prawdopodobny wygląd i data jego premiery

Premiera OnePlus 5 wkrótce? Oto prawdopodobny wygląd i data jego premiery

Opublikowano 30.05.2017 11:26 Aktualizacja: 29.05.2018 10:15 - 1


Według serwisu Gizmo China data premiery smartfonu OnePlus 5 nie jest już tajemnicą. Poznaliśmy również jego prawdopodobny wygląd, który znacząco odbiega od tego co pokazano nam w poprzednim przecieku.

Oficjalna prezentacja słuchawki ma odbyć się już 15 czerwca. Sprzedaż detaliczna ruszyłaby w lipcu. O wszystkim dowiedzieliśmy się z rzekomego przecieku emailowego. Ciężko powiedzieć czy jest to chwyt marketingowy, prawdziwy wyciek, czy też faktycznie przechwycona korespondencja firmowa.

Premiera OnePlus 5 2017 data
Rzekomy przeciek emaila, który informuje o dacie premiery samrtfonu | Źródło: Gizmo China

Na łamach serwisu Weibo pojawiły się zdjęcia, które prezentują prawdopodobny wygląd chińskiej słuchawki.

Z przodu smartfonu można dostrzec potwierdzony wcześniej czytnik linii papilarnych, który znajdzie się na przycisku home. Na tylnej klapie – wykonanej prawdopodobnie z anodowanego aluminium – czeka nas dosyć oryginalne wzornictwo, które może się podobać lub nie, ale nadaje chińczykowi niespotykanego charakteru. Wszystko uzupełnia podwójny aparat, który zdaje się być nowym trendem.

Według poprzednich informacji, telefon ma pracować pod 8-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 835 z GPU Adreno 540. Ma oferować 6 GB RAM typu LPDDR 4. Odda do dyspozycji od 64 do 128 GB pamięci wewnętrznej. Będzie posiadał 16 Mpix kamerę do slefie oraz podwójny 16 Mpix aparat z diodą LED. Zaoferuj 5,5 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD. Bateria o pojemność 3400 mAh ma posiadać funkcję szybkiego ładowania. Ponadto w środku znajdziecie Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, modem LTE, NFC, dual SIM, złącze USB-C. A wszystko będzie pracowało pod Androidem 7.0 z Oxygen OS.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się imponująco. Jest na co czekać, bo bez dwóch zdań szykuje się nam kolejny chiński tygrys.

Autor: Dariusz Filipek

Wieści z Rozładowani.pl