Miejmy tylko nadzieję, że ta zmiana jest podyktowana chęcią dopracowania serialu, a nie jakimiś dokrętkami czy zmianami fabularnymi. Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu należącego do serii HBO Europe odbędzie się w Mikołajki.

Serial reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik. W rolach głównych występują ponownie Leszek Lichota i Aleksandra Popławska. W tym sezonie jednak do obsady dołączyli Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko, Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Agnieszka Suchora oraz Michał Kaleta.

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce.  Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova. Zdjęcia do produkcji były realizowane od lutego do czerwca tego roku w Polsce i na Ukrainie.

Wataha 3 – ruszyły zdjęcia do nowego sezonu

Po sukcesie Ślepnąć od świateł, HBO Europe decyduje się na kolejną polską produkcję, a w zasadzie na jej kontynuowanie. Drugi sezon serialu Wataha był wyświetlany w 19 krajach Europy, za pośrednictwem właśnie HBO Europe. Prezentowany był na wielu festiwalach w Europie, zdobył także wiele nagród, m.in. Nagrodę Orła, przyznawaną przez Polską Akademię Filmową.

źródło: HBO Polska