Microsoft podzielił się oficjalną informacją na temat daty wprowadzenia na rynek konsoli Xbox Series X. Już w listopadzie nowa konsola ma zostać publicznie zaprezentowana. 

Nie jeden, a dwa nowe Xboxy?! Przecieki mówią o Xbox Series S

Opóźnienie premiery gry „Halo Infinite”

Jednak zanim doszło do opublikowania oficjalnego komunikatu na temat daty premiery nowej konsoli, świat obiegła informacja o przesunięciu premiery kolejnej gry. Szef studia 343 Industries powiadomił, że premiera gry „Halo Infinite” zostaje przesunięta dopiero na 2021 r. Powodem jest pandemia koronawirusa, która utrudniła pracę nad grą. 

Premiera Microsoft Xbox Series X w listopadzie

Microsoft na swoim oficjalnym blogu zareagował na tę wiadomość i zapowiedział, że konsola Xbox Sieries X będzie miała swoją premierę w listopadzie. Mimo opóźnień związanych z „Halo Infinite” Microsoft zapewnia, że użytkownicy nowej konsoli, będą mogli korzystać z tysiąca gier, które zostały wydane na poprzednie generacje Xboxa. Najnowsza konsola bowiem zapewnia wsteczną kompatybilność z grami wydanymi na poprzednie modele. Firma podaje, że ponad 100 tytułów przejdzie specjalne procesy, aby w najlepszy sposób wykorzystać możliwości Xbox Series X. 

W gry na Xbox zagramy… bez Xboksa! Posiadacze iPhone’ów niestety pominięci

Specyfikacja Microsoft Xbox Series X

Specyfikacja techniczna konsoli Microsoft Xbox Series X robi wrażenie. “Pod maską” znajdziemy ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 3.8 Ghz. Układ graficzny będzie miał 12 teraflopów, 52 CUs 1.825 GHz, RDNA 2. W nowej konsoli Microsoftu pojawi się 16 GB pamięci RAM. Xbox Series X będzie sprzedawany z dyskami NVMe SSD o pojemności 1 TB. Pojemność będzie można rozbudować za pomocą zewnętrznego dysku, bowiem konsola będzie wyposażona w port USB 3.2. Microsoft zapewnia, że specyfikacja techniczna nowego Xboxa pozwoli uzyskać w grach 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K, a także 120 klatek na sekundę przy mniejszych rozdzielczościach.

Źródło: Microsoft