Mam jakiś sentyment do LG, ale nie z uwagi na urządzenia, a raczej lokalny patriotyzm. Bowiem firma ma swój zakład w oddalonej o 40 km ode mnie Mławie. Nie przełożyło się to jednak na pozostanie fanem marki, zwłaszcza że wszystkim znane są bolączki starszych smartfonów tej firmy. Jednak LG się zmienia, przynajmniej takie sprawia wrażenie. Firma chce produkować smartfony o wiele ciekawsze, lepsze, dające nowe możliwości i będące naprawdę konkurencyjne na rynku. Potwierdzeniem tego mają być modele V60 ThinkQ 5G oraz Velvet. Oprócz nich LG ma zamiar zaprezentować coś naprawdę ciekawego.

LG „Wing” ciekawą konstrukcją z dwoma wyświetlaczami

LG „Wing”, bo tak według plotek ma nazywać się nowy smartfon koreańskiego producenta, to interesująca propozycja urządzenia z dwoma wyświetlaczami. Dotychczasowe przecieki wskazują, że nie będzie to smartfon w żaden sposób podobny do Galaxy Fold, Surface Duo, czy też ubiegłorocznego LG G8X ThinQ. Na filmach, które pojawiały się w sieci, można zauważyć, że drugi wyświetlacz jest mniejszy od głównego i domyślnie schowany za nim. Pokazuje się dopiero po przekręceniu urządzenia do pozycji horyzontalnej. Wtedy faktycznie wygląda, jak skrzydło, zgodnie z nazwą urządzenia.

 Specyfikacja LG „Wing”

Mimo wielu plotek, wspomnianych filmów, nie pojawiały się szczegółowe informacje na temat pełnej specyfikacji LG „Wing”. Mimo to, serwis Android Authority wskazywał, że główny wyświetlacz ma mieć przekątną 6,8”. Z kolei wielkość drugiego wyświetlacza to 4”. Ma on też mieć zachowane proporcje 1:1. Urządzenie ma być napędzane przez procesor Snapdragon 765 bądź 765G. LG tym urządzeniem chce otworzyć projekt Explorer. Zatem „Wing” nie będzie jedynym modelem, a rozpoczęciem nowej serii smartfonów.

 Premiera LG „Wing”

Wszelkie spekulacje na temat LG „Wing” mają zostać rozwiane już 14 września. Wtedy to firma chce zaprezentować wspomniane urządzenie. Z uwagą będę się mu przyglądał, bo prezentuje się naprawdę ciekawie. Zastanawia mnie jednak sposób wykorzystania dodatkowego wyświetlacza. Na materiałach wideo można zobaczyć przykład zastosowania, kiedy to na głównym wyświetlaczu prezentowana jest nawigacja, a na dodatkowym kontrolery zarządzania muzyką, bądź połączeniami telefonicznymi. Ciekawe, czy w ten sposób będzie można korzystać tylko z wbudowanych aplikacji systemowych, czy także pochodzących od zewnętrznych developerów. Przekonamy się o tym już niebawem.

Źródło: LG


Posłuchaj nas!