Wrzesień jest tym miesiącem, kiedy pojawia się dosłownie wysyp sprzętów z logo nadgryzionego jabłuszka. Od wielu już lat, wcześniej Steve Jobs, a od jakiegoś czasu – Tim Cook, prezentują w tym okresie najnowsze premiery. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Właśnie pojawiły się wiarygodne przecieki, jakoby 17 września miała się odbyć premiera najnowszego iPhone’a 13. Byłoby to o tyle zaskakujące, że ten dzień to piątek (kiedyś właśnie w ten dzień były premiery), a Apple przyzwyczaiło nas ostatnio do tego typu eventów zazwyczaj we wtorki. Każdy jednak może zmienić nawyki.

R E K L A M A

Kiedy iPhone 13?

Te rewelacje podaje chiński serwis IT Home. Nie należy on do tych najbardziej wiarygodnych, jednak biorąc pod uwagę, że jesteśmy w przededniu września – wszystko jest możliwe. Redaktorzy serwisu opublikowali screeny, które prezentują agendę wrześniowych premier. To właśnie 17 września Apple ma pokazać iPhone’a 13, a 30 września oczekiwane są słuchawki AirPods 3, które jakością mają przypominać AirPods Pro.

iphone 13
screen: ithome.com

W sprzedaży ma pojawić się cztery modele iPhone:

  • iPhone 13 mini
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max

We wszystkich modelach Apple odświeży aparaty, a także wymieni wyświetlacze na te 120 Hz. Całość ma być zasilana wzmocnionymi bateriami, pozwalającymi na jeszcze dłuższą pracę na jednym ładowaniu.

Jesień to również czas na prezentację nowego procesora od Apple. Poprzedni, debiutancki M1 zrobił rewolucję na rynku ARM, a konkurencja przeciera oczy ze zdumienia. M2 ma być jeszcze mocniejszy, a włożony zostanie do nowych MacBooków Pro, które dostępne będą w dwóch wersjach: MacBook Pro 14-calowy i MacBook Pro 16-calowy.

Najprawdopodobniej w nowych MacBookach Pro nie zobaczymy TouchBara, który pojawia się od kilku lat w modelach Pro.


Posłuchaj nas!