Premiera Facebook Dating w USA. Jak działa nowa funkcja?

Premiera Facebook Dating w USA. Jak działa nowa funkcja?

Opublikowano 6.09.2019 8:14 -


Od rozpoczęcia testów nowej funkcjonalności Facebooka minął prawie rok. Użytkownicy musieli więc trochę poczekać, zanim mogli rozpocząć testowanie na własnej skórze Facebook Dating, który zadebiutował niedawno w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych możliwości portalu społecznościowego, mająca szansę na dotarcie do szerszego grona użytkowników. Chcecie się przekonać, jak w rzeczywistości prezentuje się randkowa część Facebooka?

Facebook Dating pojawił się jako nowa zakładka w aplikacji mobilnej, która wymaga potwierdzenia wieku, czyli ukończenia 18 roku życia. Osoby pragnące znaleźć miłość swojego życia, teraz będą miały okazję zrobić to zupełnie incognito, tworząc profil całkowicie niepowiązany z kontem na portalu społecznościowym. Specjalnie dla Was poprosiłam swojego dobrego kolegę ze Stanów, by przygotował kilka zrzutów ekranu, ukazujących rzeczywisty wygląd aplikacji. Jesteście ciekawi zupełnie nowego designu i funkcjonalności Facebooka? Oto one!

Randki po kilku kliknięciach z Facebook Dating

Każdy użytkownik, po zaktualizowaniu wersji mobilnej Facebooka, ma dostęp do nowego panelu o nazwie „Dating”. Ma on nieco odmienną kolorystykę niż standardowa aplikacja, jednak bardzo pasuje do klimatu randkowania. Wszystko utrzymane jest w barwach fioletu oraz różu, zaprezentowane na przejrzystych panelach z ciekawymi grafikami. Nowa funkcjonalność wydaje się więc bardzo łatwa w obsłudze i nie wymaga integracji z profilem dostępnym na portalu społecznościowym. Wręcz przeciwnie, kiedy rozpoczyna się randkowanie, należy założyć zupełnie nowe konto, które zostanie ukryte przed znajomymi. Zatem zaczynamy testować Facebook Dating.

Tworzenie własnego profilu oraz zasady funkcjonowania

Aby rozpocząć korzystanie z usługi Facebook Dating, wystarczy przejść do nowej zakładki w aplikacji mobilnej. W tym momencie pojawia się na ekranie wiadomość powitalna, którą możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu. Już na wstępie portal społecznościowy informuje, że ani podane informacje, ani treść konwersacji nie będzie widoczna dla nikogo innego, poza użytkownikami nowej funkcjonalności.

facebook dating

Kolejny panel informuje o całkowitej dezintegracji profilu randkowego z profilem na portalu społecznościowym, co pozwoli zachować prywatność. W ten sposób osoby korzystające z Dating nie otrzymają powiadomień o kolejnym znajomym, który również korzysta z usługi. Jedyne powiadomienia będą dotyczyły dopasowania między dwoma użytkownikami, którzy są wzajemnie zgodni ze swoimi preferencjami.

facebook dating

I to właśnie o preferencjach teraz kilka słów. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić po rozpoczęciu korzystania z Facebook Dating, jest określenie własnych preferencji. Należy podać swoją płeć oraz płeć osób, z którymi zamierzamy w przyszłości randkować.

facebook dating

Następnie pojawia się kwestia lokalizacji. Użytkownik musi określić mniej więcej swoje położenie oraz odległość, jaka nie będzie stanowiła przeszkody w umawianiu się na randki.

facebook dating

Powoli zbliżamy się do końca konfiguracji konta. Oczywiście niezbędne jest także zdjęcie profilowe, którego na portalu randkowym nie może zabraknąć. Facebook importuje fotografię ze swojej bazy społecznościowej, jednak użytkownik ma możliwość ją zmienić, importując dodatkowe zdjęcie ze swojego smartfona.

facebook dating

No i gotowe! Jak Facebook dopasuje do wszystkich preferencji jakąś osobę, to pojawi się ona w propozycjach. Na górze są widoczne także dwie dodatkowe kategorie: osoby, które polubiły Twój profil oraz konwersacje. W każdej chwili oczywiście można modyfikować swoje wymagania względem drugiej osoby i oczekiwać, że aplikacja w końcu znajdzie kogoś idealnego, a przynajmniej w pewnym stopniu.

facebook dating

Facebook Dating zadebiutował wczoraj w 20 krajach, jednak w Europie ta funkcjonalność ma się pojawić dopiero w przyszłym roku. Dlatego postaram się na bieżąco informować Was o wszystkich wprowadzonych modyfikacjach oraz dalszych działaniu aplikacji, która może okazać się prawdziwym sukcesem dla Facebooka.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]