Premiera EMUI 10 w nowym flagowcu Huaweia Mate 30 Pro!

Premiera EMUI 10 w nowym flagowcu Huaweia Mate 30 Pro!

Opublikowano 7.08.2019 10:40 -


Jak już wspomniałam wcześniej, Huawei planuje w najbliższym czasie przeprowadzić prawdziwą rewolucję urządzeń. Udostępnia bowiem nie tylko nowe oprogramowanie, ale też w najbliższym czasie w sprzedaży pojawi się Huawei Mate 30 Pro z najnowszą nakładką EMUI 10. Jakich zmian kosmetycznych oraz nowych technologii można się spodziewać w tym modelu?

Pierwsze informacje o premierze i funkcjonalności EMUI 10

EMUI 10 to nic innego jak interfejs wprowadzający zmiany w wyglądzie całego systemu operacyjnego, z nastawieniem na lepszą czytelność dla użytkownika. Chiński producent podczas tworzenia nakładki przygotował ją bezpośrednio pod działanie z najnowszym Androidem Q, którego premierę zaplanowano już niedługo we flagowcu Huaweia. Nowe oprogramowanie ma przynieść dość duże zmiany w przypadku paska powiadomień, zupełnie nowe animacje czy szersze możliwości personalizacji wielu elementów wizualnych. Poza przeprogramowaniem wyglądu niemal całkowicie zmieni się także aplikacja aparatu oraz pojawi się system sterowania gestami, co może okazać się naprawdę przydatnym rozwiązaniem. Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości? Dowiemy się już za kilka dni na konferencji w Dongguan.

EMUI 10

Interfejs EMUI 10 i zupełnie nowy aparat we flagowcach Huaweia

Chińczycy cały czas pracują nad tym, by jak najbardziej udoskonalić technologię w swoich aparatach. I w tym roku planują zaskoczyć wszystkich wielbicieli branży mobile, bowiem producent szykuje coś naprawdę wyjątkowego. W sieci zaczęły krążyć informacje, że Huawei chce wyposażyć swój najnowszy model w moduł aparatu oparty na dwóch 40-megapikselowych matrycach. Oba sensory mają być naprawdę sporych rozmiarów, co ma umożliwić aż dziesięciokrotny zoom podczas robienia zdjęć! Już od dawna wiadomo, że to nie rozdzielczość matrycy ma znaczenie, tylko jej wielkość. Dlatego Chińczycy pokazali, na co ich stać i zadbali o wystarczający rozmiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu być może Huawei stanie się prawdziwym specjalistą od aparatów w urządzeniach mobilnych.

aparat mate 30 pro

Dokładna data pojawienia się nowego urządzenia na rynku nie jest jeszcze znana. Podejrzewam jednak, że wraz z konferencją i ukazaniem najnowszego systemu operacyjnego, Huawei zdradzi również kilka szczegółów odnośnie nowego flagowca. Przyznam szczerze, że po wstępnych zapowiedziach mam bardzo duże oczekiwania względem chińskiego producenta oraz jego nowych pomysłów. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.