Prawdopodobnie pierwsze na świecie koszulki Open Source

Prawdopodobnie pierwsze na świecie koszulki dla programistów w wersji Open-Source

Opublikowano 23.01.2018 13:22 - 10


Szczeciński software house TEONITE, jako pierwszy w Polsce (a może i na świecie) stworzył koszulki open-source. T-shirty przeznaczone dla programistów można dowolnie modyfikować, tworząc indywidualną wersję.

TEONITE tworzy aplikacje webowe, systemy biznesowe, aplikacje mobilne, data science dla firm i podmiotów. Realizuje także autorskie pomysły z dziedziny designu i programowania. Bardzo często stawia na rozwiązania Open Source, czego doskonałym przykładem są firmowe koszulki.

“Chcieliśmy stworzyć wzór, który nie tylko będzie nadrukiem na t-shirt, ale także odda ducha współpracy w naszym zespole. Jesteśmy miłośnikami open source i postanowiliśmy, że nasze koszulki wlasnie w tej wersji wypuścimy do sieci” – mówi ui/ux designer i fotograf, Jarek Marciniak. Głównym motywem graficznym na koszulkach są konstelacje, zaprojektowane na bazie logotypów znanych technologii i języków programowania, popularnych w branży: Python, React, Angular, Docker, HTML5 itd.

Pliki open source zostały opublikowane w serwisie GitHub: https://github.com/teonite/t-shirts. W udostępnionych materiałach, poza samymi plikami źródłowymi, znajdują się też podpowiedzi “jak zacząć?”. Bazując na pierwotnym wzorze można zmodyfikować istniejące konstelacje lub wykreować własne.

Wieści z Rozładowani.pl