Prąd na wynajem? Tesla wprowadza nową ofertę!

Prąd na wynajem? Tesla wprowadza nową ofertę!

Opublikowano 19.08.2019 21:11 -


W aktualnych czasach coraz więcej usług i rzeczy zaczyna być dostępnych w ofertach abonamentowych. Tesla próbuje wykorzystać ten trend, a także wypełnić lukę i zgarnąć odpowiednią kasę z branży energetycznej.

Tesla to jeden z największych instalatorów energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych. Stało się tak za sprawą przejęcia SolarCity niespełna trzy lata temu. Jednak od pewnego czasu udział w rynku zaczął spadać, dlatego Elon Musk postanowił odwrócić ten trend.

W drugim kwartale tego roku Tesla wdrożyła zaledwie 29 megawatów nowych instalacji słonecznych. Największy rywal firmy, a jednocześnie numer jeden w tej branży, firma SunRun dostarczyła 103 megawaty, a trzeci gigant, Vivint Solar 56 megawatów. Tesla bez wątpienia zaczyna odstawać.

Elon Musk postanowił wiec w swoim stylu odpalić Twittera i poinformować o swoich planach. Jest nim uruchomienie programu wynajmy energii słonecznej.

Według szefa Tesli nowy program „przypomina posiadanie drukarki pieniędzy na dachu”. Opcja jest dedykowana szczególnie w tych stanach, gdzie koszty energii są wysokie. „Wciąż lepiej jest kupować” – twierdzi Elon Musk, ale dodaje, że opcja wynajmu czyni ekonomię oczywistą.

W przeciwieństwie do wspomnianych, konkurencyjnych firm, Tesla postawiła ostatnio na sprzedaż bezpośrednią. Zrezygnowano ze współpracy z pośrednikami, takimi jak Home Depot, Costco, czy też BJ. Nowy program oferuje klientom możliwość wynajęcia systemu solarnego za kwotę 65 dolarów. Jest to najmniejsza instalacja, a największe to koszt 195 $. Jedynym dodatkowym kosztem jest w pełni zwracana kaucja w wysokości 100 dolarów.

Za takie klipy płaci się miliony! Ten jest za darmo, a Tesla powinna wynagrodzić klienta

Co więcej, w przeciwieństwie do znanych usług abonamentowych, w tym przypadku można zrezygnować w dowolnym momencie z usługi. Jest jednak jeden haczyk, koszt zdjęcia instalacji to 1500 dolarów. Ciekawe czy można samemu demontować solary?

Wieści z Rozładowani.pl