Pracuj 80 godzin tygodniowo, a zmienisz świat

Pracuj 80 godzin tygodniowo, a zmienisz świat

Opublikowano 28.11.2018 21:01 Aktualizacja: 1.12.2018 20:04 -


Kogo jak kogo, ale człowieka, który zarobił fortunę i w wieku niespełna 50 lat już zmienia świat — warto się słuchać. Są takie osoby na naszym globie, które wystarczy, że zamieszczą Tweeta i trąbi o tym cały Internet. Tak właśnie jest z Elonem Muskiem.

Pochodzący z RPA przedsiębiorca, założyciel m.in. SpaceX i Tesli ma także czas na Twittera. W poniedziałek postanowił podzielić się teoriami na temat pracy. Stwierdził nonszalancko, że

powinno pracować się od około 80 do ponad 100 godzin tygodniowo. To wystarczy, by móc „zmienić świat”.

Jak twierdzi, są znacznie łatwiejsze miejsca do pracy, ale nikt nie zmienił świata, pracując 40 godzin tygodniowo. Odniósł się w ten sposób do czterech stworzonych przez siebie przedsiębiorstw: SpaceX, Tesli, Neuralink i The Boring Company. W każdej z tych firm pełni funkcję CEO.

Kałasznikow zrobi elektryczne auto i chce nim konkurować z Teslą

Jak wiadomo, Elon Musk jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, w szczególności Twittera. Miał z tego powodu także niezbyt przyjemne sytuacje. Wystarczy przypomnieć konflikt z Tajem, który brał udział w akcji ratunkowej w tajskiej jaskini w lecie tego roku. Spór oczywiście odbył się na Twitterze. To właśnie na tej platformie społecznościowej został też zapytany w poniedziałek przez jednego z użytkowników o to, ile godzin w tygodniu wypadałoby pracować, aby zmienić planetę.

Musk napisał, że każdy tydzień się różni – niekiedy jest to wspomniane 80 godzin, a innym razem 100, czy nawet więcej. Zmęczenie wtedy sięga zenitu. Jeszcze nie tak dawno w jednym z wywiadów tłumaczył, że z powodu produkcji nowego sedana Tesli pracował nawet 120 godzin, podczas gdy inni pracownicy Tesli dobijali do 100. Nie było innej możliwości – tłumaczył wtedy.

Nie, to nie żart – Tesla doda gry Atari do swoich samochodów

Jego pracownicy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na ten temat z Business Insider. Zdania były podzielone. Niektórzy narzekali, inni wręcz chwalili sobie pracę po 70-80 godzin. Cóż – zmiana świata kosztuje. Żeby coś osiągnąć, do czegoś dojść w życiu to trzeba też sporo poświęcić. Elon Musk bez wątpienia zapisze się w historii świata.

Przemysław Bicki

Wieści z Rozładowani.pl