Pracownik Facebooka przyjmował tysiące dolarów łapówek za odblokowanie kont

Pracownik Facebooka przyjmował tysiące dolarów łapówek za odblokowanie kont

Opublikowano 11.12.2019 14:34 -


O całej sprawie poinformował BuzzFeed. Okazuje się, że jeden z pracowników Facebooka przyjął w swojej bogatej karierze tysiące dolarów. W zamian za to miał odblokowywać zbanowane konta. Płatnikiem w tym przypadku była… agencja reklamowa.

Craig Silverman z BuzzFeed News jako pierwszy napisał o tej sprawie. Jedna z agencji marketingowych znalazła sposób na blokowanie kont. Firma Ads Inc., która ma siedzibę w San Diego, zapłaciła 8 000 dolarów, aby pracownik Facebooka reaktywował konta firmy.

Były to konta reklamowe należące do agencji, dlatego stanowiły dla firmy istotną wartość. Zablokowane zostały za naruszenie zasad Facebooka na początku 2019 roku. Firma ta nie jest anonimowa, pisano o niej już dwa miesiące temu. Wtedy zarzucano, że agencja płaci od 15 do 30 dolarów miesięcznie za dostęp do kont osobistych na Facebooku. Następnie sprzedawano te konta nawet za 800 dolarów za sztukę.

Użytkownicy publikowali w zamian na swoich profilach reklamy od Ads Inc. Facebook stanowczo walczy z takimi praktykami, blokując konta. Dyrektor generalny Ads Inc., a także jego pracownicy szybko dotarli do pracowników Facebooka, którzy mieli możliwość zdejmowania takich blokad. Rzecznik Facebooka tak komentuje sprawę:

„Zgodnie z naszymi zasadami takie zachowanie jest absolutnie zabronione i dana osoba nie współpracuje już z Facebookiem. Kontynuujemy dochodzenie w sprawie zarzutów i podejmiemy dalsze niezbędne działania”.

W reklamach publikowanych przez firmę często znajdowały się podejrzane linki, które zachęcały do zapisywania się na testy, a także zbierały dane. W wielu przypadkach przypominały one posty znane z innych profili, bardziej wiarygodnych firm.

Wieści z Rozładowani.pl