Praca zdalna dla pracowników Google możliwa do lipca 2021 r.

Opublikowano 30.07.2020 9:59 -


Pracownicy Google nie będą musieli wracać do pracy do lipca 2021 r. Decyzja uzasadniana jest panującą pandemią koronawirusa. 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu pracowników różnych firm wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Praca w domu stała się powszechnie wykorzystywana nie tylko w branży IT, ale też w wielu innych. Okazuje się, że obydwie strony, czyli pracodawca i pracownik dostrzegli pozytywne aspekty tego typu rozwiązania. Niestety koronawirus dalej się rozprzestrzenia w zatrważającym tempie. Zatem pracodawcy zaczynają podejmować kolejne decyzje w zakresie bezpieczeństwa swoich pracowników. W niektórych jednostkach pracownicy wrócili do biur, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. W innych firmy decydują się na przedłużenie pracy zdalnej.

Praca zdalna w trybie AR/VR wspierana przez Facebooka

Pracownicy Google zdalnie do lipca 2021

Jedną z takich firm jest Google. CEO Google Sundar Pichai poinformował pracowników, że praca zdalna zostaje wydłużona do końca czerwca 2021 r. Wcześniej informowano o terminie obowiązywania takiego charakteru pracy do końca 2020 r. Takie założenie ma obejmować 200.000 pracowników pełnoetatowych oraz kontraktowych. Oczywiście dotyczy to pracowników, których rola nie wymaga obecności w biurze. Decyzja obejmuje pracowników biur w Stanach Zjednoczonych oraz w innych krajach. Wall Street Journal wskazuje, że została ona ogłoszona po wcześniejszych konsultacjach z kadrą kierowniczą firmy. Jako uzasadnienie wskazywana jest właśnie sytuacja spowodowana koronawirusem i jego rozprzestrzenianiem się. Nowa rzeczywistość na świecie sprawia, że wiele osób musi przeorganizować swoją pracę, chociażby ze względu na niepewność związaną z otwarciem szkół i powrotem do nich dzieci. 

Praca i nauka w domu? Mam listę słuchawek, które pomogą w tym czasie nie zwariować

Inne firmy z branży IT mogą brać przykład z Google

Inne znane firmy również starają się utrzymywać pracowników poza biurami na zasadach pracy zdalnej. Wśród nich jest Apple, Microsoft, Twitter, a także Facebook. Jednak ich decyzje nie wybiegały aż tak mocno w przyszłość jak Google, poza Facebookiem. Mark Zuckerberg ogłosił już jakiś czas temu, że pracownicy będą mogli korzystać z pracy zdalnej, co może zostać obarczone zmniejszeniem wynagrodzenia. 

Niebawem pewnie przekonamy się, czy wyżej wymienione firmy pójdą w ślady Google i również przedłużą możliwość wykonywania pracy zdalnej do połowy przyszłego roku, a może i dłużej. Tymczasem możecie przekonać się w naszym WWWłaśnie Podcaście, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na branżę gier.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl