Poznajcie Windows File Recovery! Microsoft pomoże odzyskać utracone dane

Opublikowano 30.06.2020 21:27 Aktualizacja: 1.07.2020 21:07 -


Ile to razy, robiąc porządki w plikach, skasowaliście te, które okazały się niezbędne? A ile razy usunęliście coś przez przypadek? Jeśli chociaż raz zdarzyła się Wam taka sytuacja, to Microsoft przychodzi z pomocą i nową aplikacją.

Microsoft zaskakuje mnie kolejny raz. Windows 10 funkcjonuje całkiem dobrze, pomijając niektóre problemy po kolejnych aktualizacjach. Przeglądarka Edge została oparta na silniku Chromium. Windows polubił się z Linuxem. Co jeszcze? Wtem na arenę wkracza aplikacja do odzyskiwania danych.

Przypadkiem skasowane pliki?

Chociaż sam na co dzień korzystam z macOS, to w miejscach, gdzie pracowałem, wielokrotnie spotykałem się z sytuacjami przypadkowo, przez nieuwagę, usuniętych plików. Ile to było nerwów z powodu pozbycia się plików, które nagle okazały się potrzebne. Ile to było słuchania, że zamiast skasować plik Umowa-54, zniszczeniu uległ plik Umowa-55 z ostatnią wersją. Już nie wnikając w kwestie, po co komu 55 wersji tej samej umowy. W życiu prywatnym tak samo. Sporo było próśb o pomoc, bo coś się skasowało. Samo się skasowało. Zdjęcie dziecka się samo skasowało, tak samo jak film z urodzin, pamiątka ze ślubu itp.

Windows File Recovery

Do narzędzi pomocnych w rozwiązaniu takich problemów dołączył Windows File Recovery od Microsoftu. Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo z Microsoft Store. Jej wygląd może na początku odstraszać. Nie uświadczymy tutaj interfejsu graficznego, a obsługa odbywa się za pośrednictwem linii komend. Jednak niech to nikogo nie przeraża. Windows File Recovery pozwala odzyskać pliki usunięte zarówno z kosza, w którym wcześniej wylądowały, a także ze sformatowanych partycji. Aplikacja poradzi sobie z przywróceniem plików o rozszerzeniach JPEG, PDF, PNG, MPEG, plików pakietu Office, MP3, MP4, a także skompresowanych w postaci ZIP. Odzyskanie danych możliwe jest z dysków HDD, SSD oraz pamięci przenośnych w postaci pendrive, czy kart pamięci. Windows File Recovery wspiera formaty plików NTFS, FAT, exFAT and ReFS.

Do korzystania z aplikacji wymagany jest system Windows 10 w wersji 19041.0 lub wyższej.

Autorem artykułu jest Jarosław Konstantynowicz.

Źródło: Microsoft

Wieści z Rozładowani.pl