Serwis udostępnia 4 różne profile użytkownikow do wyboru. I tak kolejno możesz stać się: Hypebeast – czyli modnym człowiekiem, zaintresowanym w streetowej modzie, śledzącym ostatnie trendy muzyczne. Kolejnym profilem jest Filthy Rich – profil, który zainteresowany jest dobrami luksususowymi, niezależnie od tego, czy będzie to drogie auto, czy inna marka premium. Jest też Doomsday Prepper – czyli osoba, która przygotowuje się do końca świata, wykupując wszystkie zapasy spożywcze i skrzętnie chowająca je w swoim własnym bunkrze atomowym. Na koniec jest też Influencer – zainteresowany swoją cerą i lajkami rosnącymi na kanale Youtubowym.

No dobrze, ale co dalej?

Wszystkie te profile zostały stworzone tylko po to, by zbudować swój wizerunek w trackerach reklamowych. Po wybraniu profilu serwis Track This uruchomi 100 zakładek, różnych stron internetowych, wpisujących się w wybrany profil. Wszystko po to, by w ciasteczkach została zapisana informacja, że jesteście przedstawicielem wybranej grupy.

Oczywiście to nie spowoduje, że reklamy znikną, ale trackery reklamowe zostaną wprowadzone w błąd, serwując Wam niewłaściwie dobrane reklamy. Ot taka forma trollingu ze strony Firefox.

Oczywiście to nie jest cel sam w sobie, ale bardziej nakreślenie czy też podkreślenie, jak bardzo nasza prywatność wystawiona jest dla dużych podmiotów, które wykorzystują nasze dane i zwyczaje, by serwować spersonalizowane reklamy.

PS. Jeśli wybierzecie już odpowiedni dla siebie profil, upewnijcie się, że otworzycie zakładki w nowym oknie i nie macie nic do stracenia, bo Wasza przeglądarka może nie wytrzymać.

Zobacz TrackThis


Posłuchaj nas!