Poznajcie Ronin-SC – gimbal od DJI, ultralekki i poręczny, robi wrażenie!

Poznajcie Ronin-SC – gimbal od DJI, ultralekki i poręczny, robi wrażenie!

Opublikowano 17.07.2019 15:53 -


DJI lubi zaskakiwać. Parę dni temu pisałem, że pojawiła się strona, na której w sposób tajemniczy został zapowiedziany nowy sprzęt. Obstawiałem gimbala i tak jest faktycznie, chociaż miałem wątpliwości i po cichu liczyłem na nowego drona.

Dzisiaj DJI ujawniło szczegóły. Ronin-SC to najnowsze dziecko w rodzinie firmy. Prezentowany jest jako najłatwiejszy w użyciu stabilizator do aparatów bezlusterkowych. Gimbal posiada stabilizację 3-osiową, a także zaawansowane tryby dla użytkownika.

DJI – Introducing Ronin-SC

This is the Ronin-SC, DJI's newest and easiest-to-use gimbal for mirrorless cameras. Its superior 3-axis stabilization, portability, and user-friendly modes make it the perfect companion for your camera. Learn more at: http://bit.ly/Ronin-SC

Opublikowany przez DJI Wtorek, 16 lipca 2019

Wydaje się, że sprzęt idealnie sprawdzi się wśród filmowców, ale także youtuberów. Konstrukcja stworzona jest ze stopu magnezu i aluminium o wysokiej wytrzymałości. Co więcej, niewątpliwą zaletą jest jego bardzo mała waga, bo to zaledwie 1,1 kg. Producent zapewnia, że bateria wytrzyma 11 godzin ciągłej pracy.

dji ronin sc

Pomimo lekkości i kompaktowej konstrukcji, maksymalny sprzęt, jaki możemy „załadować” na gimbala to aż 2 kg. Robi wrażenie. Ronin -SC posiada dodatkowo kilka wbudowanych trybów. Przykładowo sprzęt w sposób zautomatyzowany zrobi nam ujęcie panoramiczne albo timelapse czy też śledzenie obiektu. Ciekawą jest funkcja Force Mobile, pomagająca w sterowaniu gimbalem za pomocą smartfona.

DJI wypuściło od razu także dedykowane akcesoria, takie jak uchwyt na smartfona, który pozwala dołączyć telefon do aparatu (za pomocą uchwytu mocowanego do szyny od lampy błyskowej). Są też gripy do baterii czy akcesoria pomagające w sterowaniu.

Cena gimbala Ronin-SC to 359 €, sprzęt można już zamawiać. Jest też wersja Combo z dodatkowymi akcesoriami w cenie 459 €. Oczywiście to na razie suche dane od producenta, sam z przyjemnością sprawdziłbym gimbal od DJI w praktyce. Cena gimbala Ronin-SC to 359 €, sprzęt można już zamawiać.

Wieści z Rozładowani.pl