Poznajcie Pixel 4 od Google - oficjalne zdjęcia

Poznajcie Pixel 4 od Google – oficjalne zdjęcia

Opublikowano 13.06.2019 11:29 -


W sieci pojawiły się przecieki na temat smartfona Google Pixel 4, więc Google nie czekając zbyt długo, postanowiło upublicznić informacje oficjalne. Gdyby każda firma reagowała tak sprawnie na przecieki, to świat byłby piękniejszy, a Internet wolny od plotek, które stanowią jakieś 99% informacji na temat konkretnego produktu.

Internetowy gigant pokazał Pixela 4 na Twitterze, zamieszczając fotkę nowego modelu. Była to odpowiedź na rendery, które pojawiały się od kilku dni. Tweet został opatrzony krótkim zdaniem: „Poczekaj, aż zobaczysz, co potrafi”. Jak widać, Google zdaje się pewne możliwości swojego smartfona.

pixel 4 google

Google Pixel 4 – co wiemy

Na oficjalnej fotografii telefonu widzimy, że z tyłu znajduje się zgrabnie umieszczony zaokrąglony kwadrat, w którym są osadzone dwa obiektywy, a także lampa i najprawdopodobniej mikrofon. Najpewniej jeden z obiektywów jest szerokokątny albo służyć będzie do portretów (podążając za trendami wśród konkurencji). Na prawej krawędzi urządzenia można dostrzec dwa przyciski, jeden zapewne to guzik zasilania/blokady ekranu, a drugi to podwójny przycisk do regulowania głośności. Na dole tylnej ścianki znajduje się logo Google. Warto zwrócić uwagę na to, że po raz pierwszy na telefonie od Google nie widzimy czytnika linii papilarnych na tylnej obudowie.

Oczekuje się, że zarówno model Pixel 4, jak i większy brat Pixel 4 XL będą w podobnych rozmiarach co poprzednicy. W tym większym najprawdopodobniej nie znajdziemy notcha. W sieci znajdziemy także informacje, jakoby w nowych telefonach od Google, miałaby pojawić się technologia Project Soli. Jest to niewielki radar, wykrywający ruchy palców nad ekranem. Pozwoli on na interakcję z urządzeniem bez dotykania go.

W ostatnich miesiącach pojawiało się wiele przecieków, najwidoczniej plotki niezbyt służyły firmie, dlatego Google zdecydowało się kontrolować pojawiające się informacje. W przypadku poprzedniego modelu Pixel 3 doszło do znacznych wycieków, kiedy to spora partia urządzeń została skradziona i sprzedana na ukraińskim czarnym rynku (tak przynajmniej mówią pogłoski). Miało to miejsce w lecie ubiegłego roku, kilka miesięcy przed oficjalną premierą. Dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa.

Google Pixel 4 pojawi się w październiku tego roku. Wraz z nim zadebiutuje Asystent Google nowej generacji. Będzie on oferował znaczne szybsze odpowiedzi na pytania głosowe, a także ma być bardziej realistyczny w rozmowie z użytkownikiem.

Wieści z Rozładowani.pl