Pomysł na Rozładowanych zrodził się jakieś dwa miesiące temu, kiedy w głowie zaczął mi się iskrzyć pomysł rozwoju poszczególnych tematów na DailyWeb. Wprawdzie liderem była inna kategoria, ale… to jeszcze przed nami. Teraz postanowiliśmy, że rozszerzymy naszą działalność związaną z elektromobilnością, wyprowadzając ją do nowego serwisu: Rozładowani.pl

rd

W ramach Rozładowanych będziemy się zajmować elektrycznymi pojazdami: od aut i motocykli, przez rowery i inne pojazdy napędzane energią elektryczną, aż po szeroko rozumiane UTO, a więc elektryczne longboardy, hulajnogi i wszystkie inne jeździła. Prócz tego będziemy śledzić rynek zarówno zagraniczny, jak i nasz polski, bo tu też dzieje się ostatnio naprawdę sporo.

Technicznie więc wynieśliśmy naszą kategorię elektromobilność do osobnego serwisu. W praktyce chcemy zbudować zespół wokół tej tematyki i nieco bardziej pogłębić temat. Idea serwisu będzie też nieco odmienna od tego, co znacie na DailyWeb. W praktyce oznaczać to będzie, że chcemy postawić na dłuższe treści. Oczywiście niusy także będą, stanowiąc nawet 60% tekstów, ponieważ świat elektromobilności jest bardzo ciekawy i właściwie codziennie pojawiają się nowe, interesujące wieści. Jednocześnie jednak aż 40% stanowić będą treści poradnikowe, felietony, wywiady czy analizy i oczywiście testy.

sygnet rdw

Rozładowanych na FB, zasubksrybowanie do powiadomień WebPush czy dodanie feeda RSS. Tworzyć serwis będzie trzon DailyWebowy, który o elektromobilności do tej pory pisał. W praktyce miło mi ogłosić, że redaktorem prowadzącym Rozładowanych będzie Daniel Buliński, a pomagać doraźnie będą: Przemek Bicki i oczywiście ja. Dodatkowo uruchomiliśmy rekrutacją i szukamy nowych osób (ogłoszenie jeszcze dzisiaj pojawi się na Rozładowanych), które chcą dołączyć do tego projektu. Oczywiście jesteśmy jednym wielkim teamem, ale nowi członkowie zespołu będą skupiać się głównie na tworzeniu treści dla Rozładowanych.

Mieliśmy kilka różnych pomysłów na serwis, jednak ostatecznie stanęło na Rozładowanych. Nazwa wybrzmiewająco mało pozytywnie, ale to tylko kwestia nadania kontekstu. Rozładowani, bo ciągle eksploatowani! W najbliższych dniach startujemy także z konkursem, a więc będzie się działo.

Mam nadzieję, że nowy projekt przypadnie Wam do gustu. Wiem, że nie brakuje u nas osób zainteresowanych szeroko pojętą elektromobilnością. Plany mamy bardzo ambitne, bo chcemy znaleźć się w czołówce najważniejszych serwisów w tej kategorii w ciągu jednego roku, a w ciągu dwóch walczyć o bycie numerem 1 w naszym kraju w kontekście ruchu. Jak mierzyć to wysoko, co nie? DailyWeb na pewno nam pomoże, przynajmniej na starcie. W związku z tym na stronie głównej będziecie mogli zauważyć najciekawsze artykuły z Rozładowanych.

Niech Moc będzie z Wami i… z nami!

Zobacz Rozładowanych