Poznajcie najładniejszy system operacyjny. Przed Wami Linux Deepin

Poznajcie najładniejszy system operacyjny. Przed Wami Linux Deepin

Opublikowano 23.10.2019 13:31 -


Wzrastająca liczba użytkowników Linuxa zachęca twórców do tego, by cały czas modyfikować i udoskonalać ten system operacyjny. Jednym z jego odłamów jest właśnie Linux Deepin, który już od 2004 roku jest tworzony przez Chińczyków. Początkowo dystrybucja była oparta o Debiana, z czasem przeszła na Ubuntu, co znacznie wpłynęło na jej rozrost. Teraz jednak znów wraca do początkowego filaru, by trafić do odpowiedniej grupy docelowej i zaskoczyć ją niesamowitym designem.

Mimo tego, że premiera pierwszej wersji miała miejsce ponad 15 lat temu, Linux Deepin nadal jest udoskonalany. Ostatnia aktualizacja 15.11, jaka jest już dostępna do pobrania na oficjalnej stronie, wygląda zupełnie inaczej niż początkowe projekty. Wielu użytkowników mogłoby nawet powiedzieć, że system ten przypomina MacOS niż jakiegokolwiek Linuxa. Jednak nic dziwnego, skoro twórcy dążą do utworzenia najładniejszego systemu operacyjnego na świecie.

Chiński Linux Deepin przebije wyglądem amerykański MacOS?

MacOS od dawna ubiega się o miano najciekawszego pod względem designu systemu operacyjnego na pulpity. Trzeba przyznać, że rzeczywiście jest on naprawdę przejrzysty i wielu programistów na jego bazie tworzy własne projekty. Dobrym przykładem jest ElementaryOS, które przejęło wiele cech amerykańskiego systemu i rzeczywiście jest niemal identyczne. Na szczęście twórcy Deepina zdecydowali się pójść inną drogą, tworząc autorski wygląd i pokazując, że może on stać się najładniejszym systemem na świecie. Zresztą zobaczcie sami, jak prezentuje się Linux Deepin!

linux deepin

linux deepin

Czym może zaskoczyć użytkowników Deepin 15.11?

System został opracowany tak, by zaspokoić wszystkie potrzeby użytkownika. Ten znajdzie w nim mnóstwo przydatnych aplikacji systemowych jak przeglądarka zdjęć czy odtwarzacz filmowy. Każda z nich ma oczywiście zapewnioną ciekawą oprawę graficzną, co możecie ujrzeć na poniższym zdjęciu.

linux deepin

linux deepin

Deepin należy do systemów hybrydowych – oznacza to, że świetnie nadaje się również na urządzenia dotykowe. Optymalizacja obejmuje sterowanie gestami, co na pewno przekona wielu użytkowników do wyboru tego systemu.

Dużą zaletą jest solidna baza w postaci Debiana, nowoczesny i minimalistyczny design oraz oprogramowanie dopracowane pod każdym względem. Jeśli jesteście przekonani, że jest to system stworzony dla Was, możecie pobrać go całkowicie za darmo TUTAJ.

Wieści z Rozładowani.pl