Poznajcie Moza Mini-S, świetny i bardzo kompaktowy gimbal

Poznajcie Moza Mini-S, świetny i bardzo kompaktowy gimbal

Opublikowano 8.10.2019 21:07 -


W sprzedaży właśnie zadebiutował kolejny gracz, wśród gimbali przeznaczonych do obsługi smartfonów. Moza Mini-S jest konstrukcją kompaktową i lekką, a na dodatek można ją wykorzystać jako kijek do selfie i statyw!

Ktoś mógłby powiedzieć, że jest już znużony kolejnymi konstrukcjami na rynku gimbali. Ktoś inny stwierdzi, że moda na ich używanie już mija. Ja jestem jednak pozytywnie nastawiony i chętnie przyjrzę się każdej konstrukcji bliżej. Tym bardziej że nowa Moza jest w pewnym stopniu wyjątkowa i ma tylko jednego konkurenta w postaci FeiyuTech Vimble 2, który swego czasu gościł u nas na testy.

Kompaktowy i lekki

Złożony gimbal Moza Mini-S ma wymiary 13 × 6.8 × 19.5 centymetra i waży 495 g, co czyni go niezwykle wygodnym w transporcie i przechowywaniu. Po rozłożeniu sprzęt pełni nie tylko funkcję 3-osiowego gimbala do smartfonów, ale także wygodnego selfie sticka. W zestawie z Moza Mini-S dołączony jest niewielki trójnóg, dzięki czemu można korzystać z gimbala jak ze statywu (trójnóg można też wykorzystać w standardowym aparacie).

Intuicyjna obsługa

Producent w modelu Moza Mini-S postawił na jak najbardziej intuicyjną obsługę. Przyciski umieszczone na gimbalu umożliwiają wygodne i bezproblemowe sterowanie wieloma funkcjami takimi, jak focus, nachylenie osi, odtwarzanie wstecz lub tryb Incepcji jedynie za pomocą kciuka. Zdalna kontrola nad smartfonem możliwa jest po sparowaniu urządzeń za pośrednictwem Bluetooth. Producent zadbał też o odpowiednią ergonomię uchwytu, który wykonano tak, by jak najlepiej leżał w dłoni i niwelował ryzyko wysunięcia się gimbala z ręki operatora.

Zaawansowane tryby filmowania


Dostępna na smartfony i tablety aplikacja MOZA Genie pozwala uzyskać dostęp do zaawansowanych opcji, które czynią tworzenie ciekawych materiałów jeszcze prostszym. Najważniejszymi z nich są funkcje śledzenia twarzy i obiektów. Użytkownik może sam zdefiniować najważniejszy element kadru, za którym automatycznie podążał będzie obiektyw aparatu. Osiem dostępnych trybów śledzenia, zapewnia, że obiekt jest zawsze w kadrze, ostry i w centrum uwagi. Bez względu na to, czy interesujący użytkownika cel porusza się szybko, czy wolno, Mini-S namierzy go i nagra.

Moza Mini-S

Oprócz dobrze znanych miłośnikom fotografii mobilnej trybów hyperlapse oraz slow motion Moza Mini-S oferuje użytkownikom ciekawe tryby Incepcji, Sportowy i Vertigo, urozmaicające nagrania. Moza Mini-S łączy się z aplikacją MOZA GENIE za pomocą jednego kliknięcia.

Urządzenie dysponuje baterią o pojemności 2200 mAh, wystarczającą na 8 godzin filmowania. Może ona ładować smartfon połączony z nią za pośrednictwem złącza Micro USB. W sprzedaży dostępne są urządzenia w kolorze czarnym. Sugerowana cena gimbala Moza Mini-S wynosi 399 zł.

Źródło: Informacja prasowa.

Wieści z Rozładowani.pl