Poznajcie listę najlepszych gadżetów 2017 roku

Poznajcie listę najlepszych gadżetów 2017 roku

Opublikowano 22.11.2017 10:08 -


Magazyn TIME po raz kolejny ogłosił listę top 10 najlepszych tech nowinek roku. Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, że na szycie listy nie znalazł się iPhone X.

Końcówka roku to jak zawsze czas podsumowań. To specyficzny czas, kiedy mniej lub bardziej prestiżowe magazyny prześcigają się w tworzeniu list „top” ostatniego roku, reflektując przy tym nad znamiennymi wydarzeniami ostatniego roku. Wśród wspomnianych magazynów znajduje się także TIME, który specjalizuje się w tworzeniu podobnych rankingów. Jednym z takich rankingów jest tworzone od kilku lat zestawienie 10 najlepszych tech gadżetów roku.

Ranking ten, z nie do końca dla mnie zrozumiałych względów jest dość ceniony. A przynajmniej na tyle popularny, że z chęcią cytowany, powielany i przedrukowywany przez branżowe media. Nie znajdziemy tutaj raczej niszowych marek ani obiektywnego porównania specyfikacji wybranych produktów z ich konkurentami. Zobaczymy za to listę sprzętów, o których w zeszłym roku mówiło się najwięcej. Zobaczymy najbardziej rozpoznawalne marki i najbardziej rozreklamowane produkty. Nieprzypadkowo tuż przed rozpoczęciem sezonu świątecznego.

Jakkolwiek komercyjny nie byłby ten ranking, mimo wszystko daje on pewien obraz tego, czym żyliśmy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. No i daje okazję do polemiki z jego twórcami, a to internety lubią najbardziej 😊

Niektórzy z zaskoczeniem, inni z nieukrywaną satysfakcją przyjęli „przegraną” iPhone X w walce o tytuł najlepszego gadżetu roku. Jubileuszowy smartfon Apple znalazł się na drugim miejscu, ustępując konsoli Nintendo Switch. Zarówno Nintendo, jak i Apple mogą pochwalić się także innymi produktami w rankingu – 6. miejsce zajęło Super Nintendo Entertainment System, natomiast 8. Apple Watch 3.

Na tegorocznej liście znalazły się dwa smartfony, trzy konsole i tylko jeden laptop. Pewną niespodzianka jest brak produktu Google (Pixel znalazł się w zeszłym roku na 8. lokacie), a także sprzętu VR (w zeszłym roku 2 miejsca na liście dla PlayStation VR i HTC Vive).

Oto pełna lista top 10 gadżetów 2017 wg. TIME:

Miejsce 10. Sony Alpha A7R III

Miejsce 9. Apple Watch 3

Miejsce 8. Xbox One X

Miejsce 7. Amazon Echo (druga generacja)

Miejsce 6. Super Nintendo Entertainment System (SNES) Classic

Miejsce 5. Samsung Galaxy S8

Miejsce 4. DJI Spark

Miejsce 3. Microsoft Surface Laptop

Miejsce 2. Apple iPhone X

Miejsce 1. Nintendo Switch

Co sądzicie o tej liście? Czego waszym zdaniem brakuje, a co powinno z niej wylecieć? Chętnie usłyszę Wasze opinie.

Wieści z Rozładowani.pl