Poznajcie HongMeng OS – Huawei wypuszcza własny system operacyjny

Poznajcie HongMeng OS – Huawei wypuszcza własny system operacyjny

Opublikowano 6.08.2019 20:47 -


Huawei po zerwaniu współpracy z Google, rozpoczął prace nad własnym systemem operacyjnym. Mimo sporego kryzysu nie zamierza on oczywiście rezygnować z produkcji telefonów komórkowych, dlatego postanowił działać. Nie trzeba było czekać długo na pierwsze efekty, bowiem pojawiły się pierwsze informacje o tym, że HongMeng OS już jest testowany w pierwszym prototypie nowego modelu smartfona.

Prace nad własnym systemem operacyjnym od Huawei trwają już od kilku lat. Jednak to obecna sytuacja zmusiła producenta do tego, by poszerzył i przyspieszył on swoje działania. Wszystko to przez konflikt między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, który ostatecznie zabronił korzystania chińczykom z amerykańskich technologii. W tym także wszystkich produktów Google, co oznacza, że w każdej chwili może utracić dostęp do Androida. Nikogo więc nie powinno dziwić, że w sieci krąży pełno informacji o pierwszym modelu smartfona, który ma zawierać w sobie właśnie HongMeng OS. Początkowo miał to być system tylko dla urządzeń wchodzących w skład smart home, jednak ostateczna decyzja okazała się zupełnie inna.

System od Huawei oficjalnie, poznajcie HarmonyOS

Testy HongMeng OS w telefonie

Chińskie media donoszą, że Huawei jest już na zaawansowanym etapie testów nowego urządzenia, które ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Nie znamy jeszcze konkretnej specyfikacji, jednak pojawiły się informacje o powalającej cenie. Pierwszy smartfon z unikatowym systemem operacyjnym ma kosztować niewiele ponad 1000 zł! Co ciekawe producent próbuje również nawiązać współpracę z twórcami popularnych aplikacji mobilnych. Chodzi o to, by te jak najszybciej pojawiły się również w wersji na HongMeng OS.

hongmeng os

Kiedy można spodziewać się kolejnych zapowiedzi?

Za kilka dni w Chinach będzie miała miejsce wyjątkowa konferencja deweloperska. To prawdopodobnie tam Huawei ujawni więcej szczegółów dotyczących HongMeng OS oraz pierwszego smartfona z jego wykorzystaniem. Nie możemy być całkowicie pewni działań chińskiego producenta, jeśli jednak rzeczywiście na rynku pojawi się telefon z jego autorskim systemem, może to znacznie wpłynąć na ponowny wzrost sprzedaży urządzeń wychodzących spod jego rąk. Jakie są Wasze odczucia dotyczące systemu? Myślicie, że Huawei zaskoczy nas swoimi autorskimi rozwiązaniami?