Poznajcie HongMeng OS – Huawei wypuszcza własny system operacyjny

Poznajcie HongMeng OS – Huawei wypuszcza własny system operacyjny

Opublikowano 6.08.2019 20:47 -


Huawei po zerwaniu współpracy z Google, rozpoczął prace nad własnym systemem operacyjnym. Mimo sporego kryzysu nie zamierza on oczywiście rezygnować z produkcji telefonów komórkowych, dlatego postanowił działać. Nie trzeba było czekać długo na pierwsze efekty, bowiem pojawiły się pierwsze informacje o tym, że HongMeng OS już jest testowany w pierwszym prototypie nowego modelu smartfona.

Prace nad własnym systemem operacyjnym od Huawei trwają już od kilku lat. Jednak to obecna sytuacja zmusiła producenta do tego, by poszerzył i przyspieszył on swoje działania. Wszystko to przez konflikt między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, który ostatecznie zabronił korzystania chińczykom z amerykańskich technologii. W tym także wszystkich produktów Google, co oznacza, że w każdej chwili może utracić dostęp do Androida. Nikogo więc nie powinno dziwić, że w sieci krąży pełno informacji o pierwszym modelu smartfona, który ma zawierać w sobie właśnie HongMeng OS. Początkowo miał to być system tylko dla urządzeń wchodzących w skład smart home, jednak ostateczna decyzja okazała się zupełnie inna.

System od Huawei oficjalnie, poznajcie HarmonyOS

Testy HongMeng OS w telefonie

Chińskie media donoszą, że Huawei jest już na zaawansowanym etapie testów nowego urządzenia, które ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Nie znamy jeszcze konkretnej specyfikacji, jednak pojawiły się informacje o powalającej cenie. Pierwszy smartfon z unikatowym systemem operacyjnym ma kosztować niewiele ponad 1000 zł! Co ciekawe producent próbuje również nawiązać współpracę z twórcami popularnych aplikacji mobilnych. Chodzi o to, by te jak najszybciej pojawiły się również w wersji na HongMeng OS.

hongmeng os

Kiedy można spodziewać się kolejnych zapowiedzi?

Za kilka dni w Chinach będzie miała miejsce wyjątkowa konferencja deweloperska. To prawdopodobnie tam Huawei ujawni więcej szczegółów dotyczących HongMeng OS oraz pierwszego smartfona z jego wykorzystaniem. Nie możemy być całkowicie pewni działań chińskiego producenta, jeśli jednak rzeczywiście na rynku pojawi się telefon z jego autorskim systemem, może to znacznie wpłynąć na ponowny wzrost sprzedaży urządzeń wychodzących spod jego rąk. Jakie są Wasze odczucia dotyczące systemu? Myślicie, że Huawei zaskoczy nas swoimi autorskimi rozwiązaniami?

Wieści z Rozładowani.pl