Poznajcie Exodus - pierwszy na świecie smartfon blockchain

Poznajcie Exodus – pierwszy na świecie smartfon blockchain

Opublikowano 16.05.2018 7:52 -


HTC opracowuje nowy smartfon z Androidem wykorzystujący technologię blockchain. Może to być pierwsze rozwiązanie tego typu na świecie.

Exodus, bo tak ma się nazywać urządzenie, będzie wyposażony w uniwersalny portfel oraz hardware stworzony pod kątem obsługi kryptowalut i zdecentralizowanych aplikacji. Urządzenie ma obsługiwać wiele protokołów, wliczając w to m.in. Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum czy Dfinity. Jego twórcy liczą także na to, że w ciągu kilku miesięcy uda im się zintegrować cały ekosystem blockchain. Firma planuje stworzyć także natywną sieć typu blockchain, w której wszystkie smartfony Exodus będą działać jako węzły, aby ułatwić handel kryptowalutami wśród użytkowników.

htc exodus

Nie wiadomo jeszcze ile ma kosztować sprzęt HTC, jednak firma już zapowiedziała, że będziemy mogli za nie zapłacić za pomocą kryptowalut. Jeśli HTC się pośpieszy, Exodus ma szanse stać się pierwszym urządzeniem tego typu na świecie. Jakiś czas temu Sirin Labs ogłosiło, że wraz Foxconn stworzą swoje własny smartfon bazujący na technologii blockchain. Urządzenie ma być dostępne w sprzedaży od października i kosztować ok. 1000 USD.

Wpadka Amazon ujawnia OnePlus 6

HTC Exodus – nowe podejście do bezpieczeństwa

HTC widzi Exodus jako telefon, który zrewolucjonizuje kwestie bezpieczeństwa i przechowywania danych – obok kryptowalut, także tych osobistych. Zamiast umieszczać je w chmurze, gdzie narażone są na wyciek lub ich manipulacje, użytkownicy będą bezpiecznie przechowywać je zaszyfrowane w obrębie swojego urządzenia i tylko oni będą mięć do nich dostęp. Nie da się zaprzeczyć, że firma wybrała dobry moment na tworzenie takich deklaracji – poprawa bezpieczeństwa danych jest jednym z najgorętszych tematów w świecie technologii, a afery takie jak Cambridge Analytica dodatkowo napędzają zainteresowanie konsumentów.

Z drugiej strony trudno pozbyć się wrażenia, że HTC stara się wykorzystać popularny temat i buzzword “blockchain” do przypomnienia o swoim istnieniu. Czy Exodus ma szanse sprawić, że firma powróci na szczyt? Raczej wątpliwe. Trudno liczyć na to, aby tak zaawansowany technologicznie produkt zdobył popularność wśród masowego użytkownika. Kilka lat temu HTC próbowało przebić się do świadomości użytkowników z koncepcją modułowego smartfona. Ciekawy, innowacyjny projekt nie zdobył jednak szerokiej popularności. Niestety, obawiam się, że w przypadku Exodusa może być podobnie.

Wieści z Rozładowani.pl