Poznajcie Darowizny Revolut

Poznajcie Darowizny Revolut

Opublikowano 2.07.2019 18:12 -


Revolut to usługa, której najpewniej nie trzeba nikomu przedstawiać. Twórcy nie próżnują we wprowadzaniu kolejnych nowości w swoim produkcie. Tym razem czas na Darowizny Revolut.

Nazwa właściwie mówi sama za siebie. Twórcy Revolut postanowili wesprzeć organizacje non-profit, udostępniając możliwości przekazania pieniędzy za pośrednictwem aplikacji. Jak podkreślają twórcy – nie będzie wymagana żadna kwota minimalna, żadne stałe zobowiązania, ani formularze rejestracyjne.

Jak działają Darowizny Revolut?

Obsługa dotacji będzie możliwa na dwa sposoby. Przede wszystkim możecie zaokrąglać swoje wydatki i różnicę przekazywać na wybraną zbiórkę. To w praktyce oznacza, że jeśli np. wydacie na kawę 13zł, zaokrąglone 2zł zostanie przekazane na konto fundacji. Drugim sposobem jest stała – cykliczna dotacja, z której w każdej chwili można zrezygnować.

Na chwilę obecną lista zatwierdzonych organizacji nie jest zatrważająca, bo składają się na nią raptem trzy instytucje WWF, Save the Children czy ILGA-Europe. Niestety nie znalazłem informacji czy organizacje podobne do powyższych mogą się zgłosić do Revolut i jaki jest sposób rozbudowywania listy.

W momencie uruchamiania tej nowej funkcji współpracujemy z organizacjami Save the Children, WWF i ILGA-Europe. Te trzy organizacje prowadzą na całym świecie działalność na rzecz ochrony praw człowieka oraz ochrony środowiska. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy je wspierać.

Revolut zaznacza, że od każdej transakcji nie pobierane są jakiekolwiek prowizje. Funkcja dostępna jest wraz najnowszą wersją aplikacji Revolut, która jest już gotowa do pobrania.

Wieści z Rozładowani.pl