Poznaj solidne podstawy JavaScript - kurs

Opublikowano 7.02.2017 11:55 - 3


JavaScript to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Jego zastosowanie w ostatnich latach niesamowicie się rozrosło. Dzisiaj ciężko znaleźć stronę która nie korzysta z dobrodziejstw tego języka. Powstała ogromna ilość bibliotek i frameworków opartych na właśnie tym języku. Jak w tym wszystkim się połapać?

Ostatnio miałem okazję sprawdzić kurs Ekosystem JavaScript z Wydawnictwa Strefa Kursów. Kurs, który w bardzo jasny sposób tłumaczy solidne podstawy JS, nazwy i zastosowanie danych bibliotek czy frameworków. Kurs Ekosystem JavaScript to idealny start na profesjonalną naukę JavaScript.

Co zyskasz z tym kursem:

- poznasz bardzo złożony ekosystemem JavaScript
- znajomość kilku popularnych frameworków (Angular, React, Express, Hapi, Ember)
- umiejętność pracy z kilkoma ważnymi bibliotekami programistycznymi
- znajomość technik niezbędnych każdemu deweloperowi JavaScript
- praktyczną wiedzę o języku oraz jego realne możliwości

Kurs rozpoczyna się wprowadzeniem do czystego JS, pozwala to na zapoznanie się z jego możliwościami i ograniczeniami, a następnie autor przechodzi do możliwości, jakie oferują biblioteki JS.

Zrzut ekranu 2017 02 07 o 10.17.30

Następnie, autor kursu omawia narzędzie Node i jego manager pakietów - npm. Node jest środowiskiem uruchomieniowym języka JavaScirpt i pozwala zinterpretować go poza przeglądarką.
W kolejnym punkcie kursu autor przedstawia narzędzie automatyzacji Gulp.

Zrzut ekranu 2017 02 07 o 10.17.22

Kolejny dużym rozdziałem są frameworki frontend oraz backend. Każdy z nich zostaje omówiony i przedstawiony na przykładach. Na końcu zaprezentowano sposoby debugowania i testowanie kodu.

Zrzut ekranu 2017 02 07 o 10.17.41

Podsumowując, kurs na pewno polecam początkującym deweloperem JS, którzy nie mogą się odnaleźć w bogatym ekosystemie tego języka. Spora liczba frameworków, bibliotek i narzędzi może powodować u młodych deweloperów pewne początkowe zagubienie, dlatego myślę, że warto od początku poznać solidne podstawy i złożoność tego języka.

Kurs dostępny na stronie strefakursów.pl w cenie 89zł.

Kurs

Wieści z Rozładowani.pl