Poznaj Playdate, nową konsolę do gier. Na korbkę

Poznaj Playdate, nową konsolę do gier. Na korbkę

Opublikowano 23.05.2019 8:03 -


Tak, na dość ciasny rynek konsol, gdzie walczy dosłownie kilku światowych gigantów, wkracza nowy gracz. Playdate to nowa konsola, bardzo poręczna i nowatorska.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to fakt, że Playdate posiada korbkę. Tak, jeśli będziemy chcieli zagrać, musimy najpierw zakręcić. Jedni powiedzą, że to dość głupie, ale według mnie, dodaje to uroku. Firma Panic (wydali m.in. Firewatch), która jest odpowiedzialna za konsolę, zapewnia, że taka korbka ma dodać fantazji, i tak w rzeczywistości jest.

playdate

Dzięki Playdate możemy przenieść się w przeszłość, gdzie rozrywka wyglądała zupełnie inaczej. Konsola posiada czarno-biały ekran. Całe urządzenie ma niewielkie wymiary: 74 x 76 x 9 mm. Sam wyświetlacz ma przekątną 2,7-cala. Znajdziemy w niej Wi-Fi, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, a także port USB-C do ładowania i przesyłania danych.

Playdate – zasady

Konsola nie jest typową konsolą, nie tylko, jeśli chodzi o wygląd. W zupełnie inny sposób na Playdate będą wydawane także gry. Będzie się to odbywało w cyklach „sezonowych” – trzymiesięcznych, każdy z nich obejmie 12 gier, każda będzie wypuszczana co tydzień. Każda też ma być niespodzianką i ma „zaskoczyć” gracza. Do momentu pojawienia się gry nie będzie wiadomo, jaka ona będzie. Poza jedną pozycją – Crankin’s Time Travel Adventure. Wśród twórców gier znajdują się m.in.: Keita Takahashi (Katamari Damacy), Zach Gage (SpellTower), Bennett Foddy (QWOP) i Shaun Inman (The Last Rocket).

Playdate – premiera i cena

Nowa konsola ma się pojawić w 2020 roku, a jej cena to 149 $. Za tę kwotę otrzymamy wszystkie gry w sezonie pierwszym. Według zapowiedzi Panic ilość urządzeń będzie mocno limitowana. W tej cenie można kupić już Nintendo 2DS XL o (teoretycznie) lepszych parametrach, dlatego uważam, że Playdate jest dedykowana wytrawnym i świadomym graczom. Fajnie, że w świecie 4K, 8K itd., znajduje się jakiś producent, który chce spróbować czegoś innego, trzymam za nich kciuki.

Wieści z Rozładowani.pl