Na pewno najbardziej egzotycznym produktem ze wszystkich premier Acera, bezapelacyjnie trzeba wskazać gamingowy fotel… z masażem. Acer puścił oko do swoich fanów, którzy ponoć nalegali na wprowadzenie takiego ficzera, by ich zmęczone kręgosłupy zaznały ukojenia, podczas wielogodzinnych potyczek komputerowych. To oczywiście nie wszystko, a wręcz to dopiero początek. Deser przed obiadem, by rzec obrazowo, bo pojawiło się naprawdę sporo fajnego sprzętu, oto one:

Projektor LED Acer C250i

P1090554

Acer podczas środowej, godzinnej prezentacji swoich produktów na IFA 2019 miał zdecydowanie czym się pochwalić. Z wielkim zaciekawieniem oglądałem nowe produkty, takie jak Acer ConeptD, nowy Predator Triton 300, czy chociażby wisienka na tym technologicznym torcie – wspomniany wcześniej fotel masujący. Jednym z produktów był także nietuzinkowy projektor C250i, który wywołał pożądanie w niejednym fanatyku nowych technologii, obecnym na premierach.

Najpierw sprostowanie. Tryb autoportetu, o którym wspomniałem w tekście wydaje się mało fortunnym tłumaczeniem jednej z ciekawszych funkcji projektora. Mianowicie mam wrażenie, że chodziło o prezentowanie obrazu w trybie portretowym. Idea jest taka, że jeśli podepniecie do urządzenia smartfon, projektor automatycznie dopasuje widok obrazu do pionowego. By być jeszcze bardziej obrazowym, wyobraźcie sobie, że przepinacie się z laptopa na smartfona, projektor wówczas automatycznie dopasuje proporcje właściwe dla urządzenia źródłowego.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer C250i na DailyWeb.

Acer Swift 5

P1090562

Najlżejszy komputer świata, o wadze raptem 990g. 14-calowy laptop Acer Swift 5 od momentu wprowadzenia go na rynek jest najlżejszy w swojej klasie. Jego obudowę wykonano z połączenia stopów magnezowo-litowych i magnezowo-aluminiowych. Najnowsza generacja tego modelu waży zaledwie 990 gramów (wersja z nową dedykowaną kartą graficzną NVIDIA GeForce MX250), a wersja z ze zintegrowaną kartą graficzną Intel Iris jeszcze mniej. Ekran ma wąską ramkę z trzech stron, a stosunek powierzchni ekranu do powierzchni obudowy (współczynnik screen-to-body) wynosi w jego przypadku aż 86,4%.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer Swift 5 na DailyWeb.

Acer Planet9 – platforma społecznościa dla graczy

planet9

Planet9 to otwarta społeczność, w której ramach gracze mogą zakładać drużyny, trenować i rywalizować pomiędzy sobą.

Acer podczas globalnej konferencji prasowej next@acer przedstawił platformę esportową nowej generacji: Planet9. Obecnie dostępna jest w zamkniętej wersji beta, a otwarta wersja ma się pojawić 30 stycznia 2020 r.

Planet9 otwiera możliwości związane z e-sportem dla amatorów i graczy. Dzięki nowej platformie mogą uczyć się od profesjonalistów, poznawać swoje mocne i słabe strony, kontaktować się z innymi graczami należącymi do społeczności platformy i uczestniczyć w zawodach online.

Zobacz dedykowany artykuł o Planet9 na DailyWeb.

Acer ConcepD dla twórców

P1090545

Najpotężniejszym i jednocześnie najbardziej wyróżniającym się sprzętem w serii jest Acer ConceptD Pro 9. Charakteryzuje się on nietypową konstrukcją z systemem obrabianych cyfrowo zawiasów Acer Ezel Aero Hinge. Duży, 17,3-calowy ekran można obracać, wysuwać i rozkładać, a także przymocować go do bazy z klawiaturą. Wyświetlacz ma rozdzielczość 4K, 100% odwzorowania palety RGB i certyfikat Pantone, będzie więc ciekawą propozycją dla grafików i montażystów. Wewnątrz komputera znajdziemy (w najwyższej opcji) procesory i9 i kartę Nvidia Quadro RTX 5000. W komplecie będzie też rysik Wacom. Cena? Od 24 999 zł.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer ConceptD na DailyWeb.

Predator Triton 300

P1090568

Predator Triton 300 to najnowszy model uzupełniający gamę smukłych i lekkich notebooków Triton z systemem Windows 10. Laptop waży 2,3 kg, a jego minimalistyczna, aluminiowa obudowa ma – podobnie jak inne laptopy Predator – matowy czarny kolor z niebieskimi akcentami i podświetleniem.

Wyposażono go w procesor Intel Core i7 (do 9. generacji włącznie), grafikę NVIDIA GeForce GTX 1650 oraz 16 GB pamięci DDR4 266 (z możliwością rozbudowy do 32 GB).

[alert]Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier![/alert]

Triton może obsługiwać maksymalnie dwa dyski SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB w macierzy RAID 0 oraz dysk twardy o pojemności maksymalnej 2 TB. Karta Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i złącze Killer Ethernet gwarantują szybkość działania i brak opóźnień.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer ConceptD na DailyWeb.


Posłuchaj nas!