IFA nabiera rozpędu. Po pierwszym dniu premier jesteśmy w trakcie spisywania wszystkiego, co udało nam się zobaczyć dzisiaj. Wczorajsze premiery Acera były właściwie najbardziej interesującym wydarzeniem dnia, zebraliśmy najciekawsze produkty w zbiorczym zestawieniu poniżej.

Na pewno najbardziej egzotycznym produktem ze wszystkich premier Acera, bezapelacyjnie trzeba wskazać gamingowy fotel… z masażem. Acer puścił oko do swoich fanów, którzy ponoć nalegali na wprowadzenie takiego ficzera, by ich zmęczone kręgosłupy zaznały ukojenia, podczas wielogodzinnych potyczek komputerowych. To oczywiście nie wszystko, a wręcz to dopiero początek. Deser przed obiadem, by rzec obrazowo, bo pojawiło się naprawdę sporo fajnego sprzętu, oto one:

Projektor LED Acer C250i

P1090554

Acer podczas środowej, godzinnej prezentacji swoich produktów na IFA 2019 miał zdecydowanie czym się pochwalić. Z wielkim zaciekawieniem oglądałem nowe produkty, takie jak Acer ConeptD, nowy Predator Triton 300, czy chociażby wisienka na tym technologicznym torcie – wspomniany wcześniej fotel masujący. Jednym z produktów był także nietuzinkowy projektor C250i, który wywołał pożądanie w niejednym fanatyku nowych technologii, obecnym na premierach.

Najpierw sprostowanie. Tryb autoportetu, o którym wspomniałem w tekście wydaje się mało fortunnym tłumaczeniem jednej z ciekawszych funkcji projektora. Mianowicie mam wrażenie, że chodziło o prezentowanie obrazu w trybie portretowym. Idea jest taka, że jeśli podepniecie do urządzenia smartfon, projektor automatycznie dopasuje widok obrazu do pionowego. By być jeszcze bardziej obrazowym, wyobraźcie sobie, że przepinacie się z laptopa na smartfona, projektor wówczas automatycznie dopasuje proporcje właściwe dla urządzenia źródłowego.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer C250i na DailyWeb.

Acer Swift 5

P1090562

Najlżejszy komputer świata, o wadze raptem 990g. 14-calowy laptop Acer Swift 5 od momentu wprowadzenia go na rynek jest najlżejszy w swojej klasie. Jego obudowę wykonano z połączenia stopów magnezowo-litowych i magnezowo-aluminiowych. Najnowsza generacja tego modelu waży zaledwie 990 gramów (wersja z nową dedykowaną kartą graficzną NVIDIA GeForce MX250), a wersja z ze zintegrowaną kartą graficzną Intel Iris jeszcze mniej. Ekran ma wąską ramkę z trzech stron, a stosunek powierzchni ekranu do powierzchni obudowy (współczynnik screen-to-body) wynosi w jego przypadku aż 86,4%.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer Swift 5 na DailyWeb.

Acer Planet9 – platforma społecznościa dla graczy

planet9

Planet9 to otwarta społeczność, w której ramach gracze mogą zakładać drużyny, trenować i rywalizować pomiędzy sobą.

Acer podczas globalnej konferencji prasowej next@acer przedstawił platformę esportową nowej generacji: Planet9. Obecnie dostępna jest w zamkniętej wersji beta, a otwarta wersja ma się pojawić 30 stycznia 2020 r.

Planet9 otwiera możliwości związane z e-sportem dla amatorów i graczy. Dzięki nowej platformie mogą uczyć się od profesjonalistów, poznawać swoje mocne i słabe strony, kontaktować się z innymi graczami należącymi do społeczności platformy i uczestniczyć w zawodach online.

Zobacz dedykowany artykuł o Planet9 na DailyWeb.

Acer ConcepD dla twórców

P1090545

Najpotężniejszym i jednocześnie najbardziej wyróżniającym się sprzętem w serii jest Acer ConceptD Pro 9. Charakteryzuje się on nietypową konstrukcją z systemem obrabianych cyfrowo zawiasów Acer Ezel Aero Hinge. Duży, 17,3-calowy ekran można obracać, wysuwać i rozkładać, a także przymocować go do bazy z klawiaturą. Wyświetlacz ma rozdzielczość 4K, 100% odwzorowania palety RGB i certyfikat Pantone, będzie więc ciekawą propozycją dla grafików i montażystów. Wewnątrz komputera znajdziemy (w najwyższej opcji) procesory i9 i kartę Nvidia Quadro RTX 5000. W komplecie będzie też rysik Wacom. Cena? Od 24 999 zł.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer ConceptD na DailyWeb.

Predator Triton 300

P1090568

Predator Triton 300 to najnowszy model uzupełniający gamę smukłych i lekkich notebooków Triton z systemem Windows 10. Laptop waży 2,3 kg, a jego minimalistyczna, aluminiowa obudowa ma – podobnie jak inne laptopy Predator – matowy czarny kolor z niebieskimi akcentami i podświetleniem.

Wyposażono go w procesor Intel Core i7 (do 9. generacji włącznie), grafikę NVIDIA GeForce GTX 1650 oraz 16 GB pamięci DDR4 266 (z możliwością rozbudowy do 32 GB).

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Triton może obsługiwać maksymalnie dwa dyski SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB w macierzy RAID 0 oraz dysk twardy o pojemności maksymalnej 2 TB. Karta Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i złącze Killer Ethernet gwarantują szybkość działania i brak opóźnień.

Zobacz dedykowany artykuł o Acer ConceptD na DailyWeb.