Pożegnanie polskiego głosu Google Maps - człowiek zastąpiony automatem

Opublikowano 25.05.2020 12:39 Aktualizacja: 25.05.2020 12:41 -


To, że "człowieki" będą niebawem zastąpione robotami, wie chyba każdy. Nie przypuszczałem jednak, że będzie się to działo na moich oczach tak szybko. Google postanowiło zmienić "żywego" nawigatora na automat w swojej nawigacji.

Na YouTube pojawił się film na kanale Jarosława Juszkiewicza. To on jest głosem, który gości w tysiącach, jak nie milionach samochodów w naszym kraju. Nawigował nas po autostradach, a także po najdalszych zakamarkach Polski. Teraz postanowił się pożegnać:

Mapy Google ze automatycznym lektorem

Jarosław Juszkiewicz w zabawny sposób stara się przesłać trochę wiedzy dla użytkowników nawigacji, ucząc, w jaki sposób rozpoznawać kierunki świata, aby nie zgubić się na drodze. W opisie filmu możemy przeczytać:

"Google zamieniło żywego lektora na automat. Człowiek postanowił na pożegnanie pokazać jak znajdować kierunki świata :)"

Roboty idą po naszą pracę, na razie w Rosji

Cóż, jestem ciekawy, co będzie następne? Kogo mogą zastąpić automaty w najbliższej przyszłości? Wiemy, że w Chinach testowany był robot, który czyta wiadomości. Rosja nie pozostawała dłużna. Miejmy tylko nadzieję, że robot-nawigator nie zaprowadzi nas w las...

źródło: YouTube

Wieści z Rozładowani.pl