[Aktualizacja] Poważna awaria Nazwa.pl - to był atak DDoS

[Aktualizacja] Poważna awaria Nazwa.pl – to był atak DDoS

Opublikowano 21.05.2012 8:44 - 2


Poniedziałek jest długi już z samej nazwy i z reguły jego nadejście nie nastawia optymistycznie. Niestety prócz powrótu do pracy po słonecznym weekendzie, sporo osób będzie miało dodatkowe zmartwienia. Nie działa jeden z największych operatorów hostingowych naszego kraju, serwis Nazwa.pl i wszystkie jego usługi, tak donoszą przedstawiciele firmy za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. To ile klientów przez tą awarię stracą? Już widzę miny tych, którzy chcą pobrać poniedziałkową pocztę elektroniczną (oczywiście pomijając wszystkich sfrustrowanych, którym nie działają strony WWW).

Nasi drodzy, mamy awarię serwerów i w chwili obecnej nieaktywne są wszystkie nasze usługi oraz strona główna. Nasi administratorzy pracują już nad usunięciem awarii i wkrótce wszystko powinno wrócić do normy. Serdecznie przepraszamy Was za utrudnienia.

Aktualizacja: Kilka minut po godzinie 10 wróciła strona główna serwisu. Wszystkie usługi powinny działać bez problemów. Niestety w oficjalnym komunikacie, brak informacje o powodach awarii…

Zapytałem przedstawicieli o powód awarii, jak się okazuje  był to zewnętrzny atak DDoS. Jak jednak zapewnia Dawid Morawski dane klientów są bezpieczne.

Przyczyną utrudnień był atak zewnętrzny (DDoS) na nasze serwery. Nie funkcjonowała strona główna nazwa.pl oraz nasze pozostałe serwisy m.in. komunikaty.nazwa.pl. Zapewniamy, że atak nie miał wpływu na zawartość serwerów i dane naszych Klientów są bezpieczne.
Chcemy gorąco przeprosić Państwa za te utrudnienia – zdajemy sobie sprawę, że czas wystąpienia awarii mógł utrudnić Państwu pracę.
W chwili obecnej usługi funkcjonują prawidłowo, jednak ze względu na przerwę w funkcjonowaniu poczty – korespondencja może być do Państwa dostarczana z opóźnieniem. Ze względu na dużą liczbę połączeń z naszym BOK, czas oczekiwania na połączenie może być dłuższy niż zazwyczaj. Cały czas jednak nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.
Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Wieści z Rozładowani.pl