To, co działo się pod ostatnim wpisem w sekcji komentarzy (głównie na Facebooku) było do przewidzenia. W końcu wbiłem poniekąd kij w mrowisko iOS vs Android. Teraz jednak zacząłem rozważać jeszcze jeden sprzęt i tak się składa, że niedługo będzie u mnie na teście.

Szukam telefonu do prowadzenia firmy. Co wybrać? iPhone 12 vs Note 20

Chodzi o flagowca od Sony. Model Xperia 1 mark 2. Inaczej Xperia 1ii. I już samo nazewnictwo może coś przypominać. Chodzi o sposób, w jaki producenci aparatów oznaczają kolejne modele. Z racji potrzeby robienia smakowitych fotek dobrej jakości na social media Sony wydaje się być dobrym wyborem. Dlaczego? Otóż ich sensory (kamery) lądują u… W sumie prościej byłoby wymieniać producentów smartfonów, którzy nie korzystają z podzespołów Sony.

Aparat to jednak nie wszystko. Tak jak wspomniałem – Samsungi na nasz rynek sprzedawane są z procesorem ich własnej konstrukcji Exynos. Te same telefony na rynek np. USA mają już Snapdragona. S20 Ultra na przykład powinno mieć Snapdragona 865 i właśnie takiego posiada wspomniana Xperia. W sumie to ten telefon ma wszystko to, co inne flagowce i dodatkowe profesjonalne możliwości w aplikacjach do obsługi Video oraz Foto. Te automatyczne ponoć najlepsze nie są, ale mam nadzieję to sprawdzić w najbliższej przyszłości.

Android Androidowi nie równy. Dobrze wiemy, jak bardzo producenci potrafią schrzanić system operacyjny ładując do niego niepotrzebne aplikacje oraz modyfikacje interfejsu. Otóż ponoć się to zmieniło w najnowszych telefonach Sony.

Co więc jest nie tak z tymi telefonami, że Sony ma udział w rynku oscylujący w okolicy 0%? Może chodzić o marketing oraz o to, że trzeba się znać na fotografii, aby wyciągnąć z nich coś więcej. To są moje założenia na start, ale z chęcią je zweryfikuję w momencie, gdy telefon przyjdzie do mnie na testy :) Szczerze mówiąc to nie mogę się doczekać, aby spróbować odpowiedzieć na to nurtujące mnie pytanie.