To slide or Not to slide… porzucam Cię Androidzie, nie przekonasz mnie!

To slide or Not to slide… porzucam Cię Androidzie, nie przekonasz mnie!

Opublikowano 2.09.2015 9:39 - 10


Szum fal, słońce przedzierające się przez palmowe liście i cisza..cisza… cholera, coś dzwoni, przesuwam paluchem, wyłączam budzik, otwieram oczy, zaraz, gdzie palmy, gdzie może, ehh, dzień k#rwa dobry.

2

Wiecie, że slider odblokowujący klawiaturę (slide to unlock) w telefonie został opatentowany przez Apple w 2007 roku? Tak, mimo, że wymyśliła i jako pierwsza zastosowała go szwedzka firma Neonade, która w 2005 roku wprowadziła do sprzedaży telefon N1m z systemem Windows CE wyposażonym w specjalną nakładkę.

1

Boom news dnia, w sam raz na poranne sikanie, jednak jak przeczytasz resztę, może załapiesz się na numerek 2.

3
Dania od razu nie uznała amerykańskiego patentu, wielkie halo, że Niemcy poszli po rozum do głowy i patent Apple potraktowali ciepłą uryną podtrzymując decyzję z 2013 roku wydaną przez Federalny Sąd Patentowy.

Najzabawniejsze jest to, że w 2012 roku sąd w Monachium orzekł winę Motoroli, która używała podobnego rozwiązania do “Slide to Unlock” w swoich telefonach. W 2014 Samsung musiał zapłacić Amerykanom 120 mln dolarów kary za naruszenie ich patentu i od tego czasu Koreańczycy zmuszają nas do przesuwania całego ekranu.

Troll strollował trolla, ale jutro ten troll będzie strollowany przez trolla, który też będzie strollowany i tak w kółko.

Jaka puenta? A taka, że chyba znalazłem już winowajcę, już wiem dlaczego wstając rano czuje się zmęczony, nie mam siły, energii, tak, to wina Apple, a nie? Gdyby nie oni, mógłbym w swoim Samsungu lekko smugnąć slider i odblokować klawiaturę. Jest jedno wyjście, porzucam Cię Androidzie, mimo, że zachęcasz słodyczami, nie, odchodzę, nie przekonasz mnie, a i wiesz co, pianek wcale nie lubię, kłamałem.

Autor: Łukasz Szendzielarz

Wieści z Rozładowani.pl