Chyba każdy będąc dzieckiem, marzył o posiadaniu Porsche. Chociaż to nadal może być finansowe wyzwanie dla wielu z nas, są sposoby, by znaleźć się w posiadaniu wyjątkowych przedmiotów z logo legendarnej firmy, nie wydając setek tysięcy złotych. Przy czym, moja propozycja nadal wydaje się szalona. To wyjątkowy soundbar muzyczny, który wykonano z prawdziwych części układu wydechowego Porsche 911 GT3

[VIDEO] Testowałem Porsche 718 Boxster – auto, które jest esencją przyjemności z jazdy

Soundbar, który wkomponowano w układ wydechowy

Jeśli mam być szczery, to sam sprzęt nie budzi podziwu — pomysł na wkomponowanie weń tłumika z rasowego, wyścigowego i prawdziwego Porsche już jak najbardziej. To nie tylko poprawnie grający sprzęt, ale również wyjątkowy i stylowy element wystroju wnętrza. Prawdziwa sztuka dla miłośników motoryzacji i dobrych wnętrz.

Porsche Soundbar

Sam soundbar został stworzony przez firmę Canton, która z powodzeniem odnajduje się na rynku premium audio. Jestem przekonany, chociaż to tylko moja opinia, że produkt Porsche bazuje konkretnie na modelu DM 76. Nie jest to najnowszy produkt, ale swego czasu chwalony był za poprawne brzmienie — a to w świecie audio jest czymś na zasadzie komplementu.

911 Soundbar w limitowanej czerni

O soundbarze Porsche zbudowanym z wykorzystaniem oryginalnego tłumika z modelu 911 GT3 można było usłyszeć już jakiś czas temu. Kosztuje on w sklepie Porsche 13900 zł. Wydaje się to nie małą kwotą, ale gdy pamiętamy, że mamy do czynienia z oryginalnymi i prawdziwymi elementami wydechu wyścigowego Porsche cena nie powinna robić takiego wrażenia. Podobny element wykonany z tytanu, ale od firmy Akrapovic to koszt ponad 26000 zł.

Porsche 911 SOUNDBAR

Porsche w udany sposób połączyło swoje sportowe DNA oraz technologie firmy Canton, w wyniku tego powstał wyjątkowy produkt, który nie ma odpowiednika na rynku. Z jednej strony to całkiem przyzwoicie grający sprzęt a z drugiej nie lada gratka dla miłośników marki, która ozdobi wyszukane wnętrze.

Porsche Soundbar

Teraz Porsche po raz kolejny wraca na rynek z wydechowym soundbarem, tym razem w limitowanej do 911 egzemplarzy czarnej edycji. Wydech nadal pochodzi z modelu 911 GT3, dalej bazuje na produkcie Cantona, a wydech dalej pełni aktywną cześć kanału audio, które nadaje rasowego (podobno wyścigowego ;) ) charakteru dźwiękom.

Zestaw dysponuje mocą 200 W, Bluetooth 3.0 z AptX, wsparciem dla systemu Dolby oraz DTS. Wspiera też autorski system Cantona do synchronizacji mowy. Posiada złącza analogowe cinch, BT, dwa cyfrowe wejścia (współosiowe i optyczne) oraz wyjście na subwoofer.

Cena wersji limitowanej to 16700 zł. Produkt dostępny jest w sklepie Porsche. Więcej informacji o produkcie.