Porównanie wszystkich iPhonów na raz - wyniki dość zaskakujące

Porównanie wszystkich iPhonów na raz – wyniki dość zaskakujące

Opublikowano 30.09.2013 9:32 - 1


By osłodzić ponury, poniedziałkowy poranek – mam dla Was bardzo interesujący test. Otóż on sam może nie porywa, ale jego wyniki mogą być całkiem zaskakujące. Głównymi bohaterami materiału są ajfony, dosłownie – wszystkie ajfony jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Co jest przedmiotem testów? Są to trzy aspekty: uruchamianie, wyłączanie a także włączanie strony internetowej.

 

 

Najciekawszy wydaje się być test na uruchamianie i wyłączenie systemu. W pierwszym przypadku paradoksalnie wcale nie wygrywa najmocniejsza maszyna w postaci najnowszego ajfona 5S. O dziwo w tej konkurencji bezapelacyjnie wygrywa 3SG. Jakby tego było mało, kolejnym jest 3G. O czym to może świadczyć? Przede wszystkim o tym, że iOS7 zdaje się być niezłą kobyłą, ale czy aby na pewno? Sądząc po kolejnym teście na uruchomienie systemu wygląda, że nie ma aż takiej tragedii, gdyż iPhone 5S uruchomił się najszybciej.

To co mnie martwi najbardziej w tym teście, to fakt że iPhone 4 w obu testach radził sobie stosunkowo koszmarnie. Jest to najstarszy model, który posiada iOs7 i wygląda na to, że moje obawy i wrażenia z użytkowania tego systemu na tym smartfonie nie są bezpodstawne. Telefon potrafi przymulić, ale to w osobnym wpisie, który na pewno popełnie.

Wracając do testu, to ciężko cokolwiek na jego podstawie wyrokować. Pewne jest to, że modele od 5tki wzwyż posiadają wyraźną różnicę w prędkości działania iOS. Obawiam się, że będę zmuszony niebawem zmienić telefon i co gorsza, coraz bardziej zastanawiam się nad androbiedą.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację