W najnowszej wersji beta komunikatora Telegram znaleziono możliwość wykonywania połączeń wideo. To funkcja, która dotychczas mogła dyskwalifikować Telegram u użytkowników. 

Wideorozmowy w wersji beta Telegrama

Jednak właściciele Telegrama zapowiadali wprowadzenie możliwości rozmów wideo za pośrednictwem komunikatora. Portal XDA Developers podaje, że są pierwsze pozytywne sygnały w tym aspekcie, a zauważył je użytkownik Twittera o nicku @alex193a. Według przekazywanych przez niego informacji, w najnowszej wersji beta Telegrama oznaczonej numerem 7.0.0, udostępniona jest funkcja połączeń wideo. Dostęp do niej jest domyślnie włączony, zatem nie trzeba motać się w ustawieniach i aktywować odpowiedniej opcji. Według dołączonych zrzutów ekranu skorzystanie z wideo rozmów jest banalnie proste. Wystarczy w oknie rozmowy, kliknąć ikonę dodatkowych opcji przy imieniu i nazwisku bądź nicku naszego rozmówcy, a tam znajdziemy właśnie połączenie wideo. Doniesienia wskazują, że opcja pojawiła się w wersjach beta Telegrama dostępnych na systemy Android, iOS oraz macOS. 

Nowości w Telegramie! Użytkownicy mogą wysyłać 2 GB pliki, korzystać z nowych emotek i 3 kont w desktopowej wersji komunikatora

Telegram musi gonić konkurencję

Póki co, przedstawiciele Telegrama nie podają żadnych oficjalnych informacji na temat przeprowadzanych testów, ani ewentualnej dacie wprowadzenia rozmów wideo do komunikatora. Jednak portal XDA Developers podaje, że może to się zdarzyć w ciągu kilku najbliższych tygodni. Niestety pod tym względem Telegram musi gonić konkurencję, bo teraz liczy się kompleksowość dostarczanych przez komunikatory form komunikacji. 

Źródło: XDA Developers