Na początku pokazaliśmy Wam jak można zainstalować ulubione CMSy za pomocą Installatrona w naszym Panelu Administracyjnym z pominięciem nudnego procesu instalacyjnego, następnie przedstawiliśmy konfigurację oraz podstawowe polecenia SSH, a skończyliśmy na bardziej zaawansowanych poradach odnośnie połączenia typu SSHFS.

To tylko garstka możliwości jakie czekają na Was przy korzystaniu z serwera wirtualnego w ramach naszej oferty. Mamy nadzieję, że będzie to jednak ciekawe wprowadzenie do przygody z hostingiem, gdzie sami możemy zarządzać usługami i korzystać z wielu udogodnień. Zachęcamy także do zapoznania się z konkretną opcją. Własne konto hostingowe już od 49.20PLN brutto za cały rok, bez ukrytych kosztów, a testować można każde z nich przez 14. dni za darmo. Wystarczy wypełnić formularz zamówienia.

Dzisiaj natomiast, postaramy się przygotować coś ekstra na zakończenie naszego cyklu. Będzie to konkurs, gdzie do wygrania są 3 x konta hostingowe W1GB dla pierwszych trzech prawidłowych odpowiedzi (oczywiście na wszystkie pytania).

PYTANIA KONKURSOWE:

  1. Od którego roku działamy na rynku hostingowym ?
  2. Na jakim porcie udostępniamy połączenie SSH?
  3. Do którego domyślnego katalogu w WordPress instaluje się wtyczki lub szablony?

Wiadomości z gotowymi rozwiązaniami prosimy wysyłać na konkurs@linuxpl.com z tytułem: “Konkurs DailyWeb.pl”. Zabawa trwa tak długo aż wyłonimy trzech zwycięzców, więc kto pierwszy ten lepszy. Gdybyście mieli problemy, to czekamy na odpowiedzi najpóźniej do piątku (02.01.2015).

Prawidłowe odpowiedzi na powyższe pytania ogłosimy w aktualizacji tego tekstu poniżej, zaraz po rozstrzygnięciu konkursu.

Powodzenia w konkursie, do zobaczenia na serwerach oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy cały zespół LinuxPL.com!

Aktualizacja: wyniki konkursu

Poszło szybko! Mamy już wyniki dzisiejszego konkursu:
Konkurs zakończony, nadeszło bardzo dużo odpowiedzi (znaczna większość prawidłowych) tak więc podajemy rozwiązania:

ODP 1: 2002 rok
ODP 2: port 59184
ODP 3: wp-content

Jak widać chodziło tutaj o informację z naszej stopki, z poprzednich artykułów lub własnej wiedzy na temat hostingu/wordpressa.
Gratulacje dla Aleksandry, Wojtka i Mordreta! Rozwiązanie konkursu zajęło im tylko kilka minut, a całej reszcie dziękujemy za tak liczny udział i wspólną zabawę.